Apel ws. okien życia

Sejmik Województwa Śląskiego z inicjatywy Radnych Solidarnej Polski i PiS przyjął Apel w sprawie „okien życia”. Żąda w nim od władz ratowania okien.

Apel odnosi się do decyzji ONZ, która chce zamknąć okna. Sejmik zwraca się do władz RP o podjecie działań uniemożliwiających zamknięcie „okien życia”. Radni wyjaśniają, że „okna życia” działają w kilkunastu państwa Unii, a w naszym kraju uratowały życie 44 dzieciom.  W Apelu napisano, że decyzja o istnieniu okien należy do kompetencji państwa. Dodano, że życie jest wartością nadrzędną i nie podlega dyskusji.

Komitet Praw Dziecka, działający przy Organizacji Narodów Zjednoczonych stwierdził, że „okna życia” nie powinny istnieć, dlatego że pozostawiane w nich dzieci nie będą znały swoich rodziców. Problem ten ONZ skierowało do Parlamentu Europejskiego i państw Unii Europejskiej. Michał Wójcik, lider Solidarnej Polski w woj. Śląskim, radny Sejmiku Województwa Śląskiego stwierdził, że to prawo zderza się z bezwzględnym prawem do życia.

– Prawo do życia jest prawem bezwzględnym i fundamentalnym. Nie wolno w żadnym razie zestawiać go  z jakimkolwiek innym, także prawem do wiedzy o tym, kto był biologicznym rodzicem dziecka. Występując na mównicy przypominałem, że obecnie w Polsce jest ok. 50 okien życia, w tym kilkanaście w woj. śląskim, że ponad 40 istnień ludzkich zostało uratowanych. Bardzo się cieszę – to jest nasz wielki sukces – powiedział Michał Wójcik, radny Sejmiku Śląskiego. 

Apel Sejmiku województwa Śląskiego w sprawie „okien życia” [CZYTAJ]

drukuj