Apel o poparcie prawa do wolności sumienia dla każdego

Human Life International – Polska apeluje o poparcie wezwania św. Jana Pawła II o prawo do wolności sumienia dla każdego.

Zaniepokojenie obrońców życia budzi „atak na podstawowe wartości gwarantowane w Konstytucji RP, jakimi są wolność sumienia i wyznania”.

Apel skierowany jest do wszystkich. Do każdej grupy społecznej – mówi Ewa Kowalewska, dyrektorHuman Life International – Europa.

– Niezależnie od tego jakie zajmujemy stanowisko, gdzie pracujemy, kim jesteśmy – mamy zagwarantowane prawo do tego, żeby działać zgodnie z naszym sumieniem i wyznawać naszą wiarę. O tym mówił Ojciec Św. Od tego zależy przyszłość Polski. Sytuacja, którą mamy w tej chwili prowadzi do jawnej dyskryminacji katolików i do zmian społecznych. To jest znowu kontekst gender. Lekarz nie ma być tym prawdziwym lekarzem tylko rzemieślnikiem. Rodzina nie ma być rodziną. My wszyscy nie mamy prawa głosu. Wszyscy musimy się jednoczyć i protestować – podkreślałaEwa Kowalewska.

Swoje poparcie wezwania św. Jana Pawła II o prawo do wolności sumienia dla każdego można podpisać na stronie internetowej pod adresem www.czlowieksumienia.pl.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl