prezydent.pl

Ambasador Hiszpanii reaguje na wpis hiszpańskiej ekonomistki o „fałszywej ochronie życia” w Polsce: W pełni podzielam oburzenie wszystkich, którzy zetknęli się z tym nikczemnym komentarzem

Polska i Polacy zasługują na najgłębszy podziw i współczucie za ogrom cierpienia doznanego podczas II wojny światowej – w ten sposób ambasador Hiszpanii w Polsce Francisco Javier Sanabria odniósł się do „nikczemnego” – jak podkreślił – komentarza hiszpańskiej ekonomistki.

Chodzi o czwartkowy wpis ekonomistki Inmaculady Martinez na Twitterze.

„Och, Polsko. Pozwoliliście nazistom zamykać Żydów w gettach, budować i prowadzić obozy koncentracyjne, a teraz zasłaniacie się fałszywą ochroną życia. Nie macie prawa do zarządzania ciałami kobiet. Trzymajcie się z daleka” – napisała Inmaculady Martinez.

Do wpisu odniósł się w piątek ambasador Hiszpanii w Polsce.

„Rozumiem i w pełni podzielam oburzenie wszystkich, którzy zetknęli się z tym nikczemnym komentarzem i wyrazili słuszny gniew. Polska i Polacy zasługują na najgłębszy podziw i współczucie za ogrom cierpienia doznanego podczas II wojny światowej. Szacunek!” – napisał na Twitterze Francisco Javier Sanabria.

22 października TK orzekł, że przepis tzw. ustawy antyaborcyjnej z 1993 r. zezwalający na zabijanie nienarodzonych dzieci w przypadku ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Przepis straci moc wraz z publikacją wyroku, ale ten nie został jak dotąd ogłoszony.

PAP

drukuj