PAP/Paweł Supernak

Agresywna kampania

Rafał Trzaskowski prowadzi kampanię wyborczą pełniąc jednocześnie obowiązki prezydenta Warszawy. Nie na rękę są mu kontrole posłów PiS związane z ostatnimi wydarzeniami w Warszawie.

Kampanii prezydenckiej towarzyszy wiele emocji. Znany z porywczego charakteru poseł PO i członek sztabu wyborczego Rafała Trzaskowskiego Sławomir Nitras fizycznie zablokował posła PiS i wiceministra sprawiedliwości Sebastiana Kaletę. Sebastian Kaleta i Jacek Ozdoba próbowali wejść na konferencję prasową Rafała Trzaskowskiego w warszawskiej oczyszczalni ścieków Czajka.

To nie był czas na debatę – skomentował sprawę Rafał Trzaskowski.

– Przede wszystkim muszą mieć zaproszenie, aby wejść na „infrastrukturę strategiczną”. Czy my mamy dzisiaj w Polsce tego typu zwyczaj, że ministrowie zamiast pracować przychodzą na konferencje prasowe? To znaczy bawią się w reporterów, w dziennikarzy? – pytał Rafał Trzaskowski.

Blokowanie to celowe działanie – podkreślił minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

– Trudno mi uwierzyć, że robił to bez zgody samego kandydata. To pokazuje, że czasami ludzie tracą takie elementarne poczucie wrażliwości – wskazał Zbigniew Ziobro.

Złożenie zawiadomienie do prokuratury zapowiada Jacek Ozdoba z PiS.

– Doszło to ataku fizycznego na ministra pana Kaletę co w mojej opinii wypełnia czyn zabroniony z artykułu 191 paragraf 1[…]Oczekuje wyrzucenia ze sztabu PO oraz w ogóle z całej partii Sławomira Nitrasa, ponieważ nie ma zgody na tego typu zachowania – zaznaczył Jacek Ozdoba.

Posłowie PiS prowadzą kontrolę poselską w warszawskim Miejskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji w związku z poniedziałkowymi podtopieniami w stolicy. Trwa także kontrola w Zarządzie Transportu Miejskiego po tragicznym w skutkach wypadku autobusu miejskiego.

TV Trwam News

drukuj