Afganistan: 15 zabitych, 300 rannych w zamachu bombowym

Co najmniej 15 osób zginęło, a 300 zostało rannych wskutek dzisiejszej eksplozji samochodu pułapki w centrum stolicy Afganistanu, Kabulu – poinformował przedstawiciel afgańskiego ministerstwa zdrowia, cytowany przez Reutera. Liczba ofiar może wzrosnąć – zastrzegł.

Wcześniej władze mówiły o około 50 rannych lub zabitych w zamachu.

Według źródła w niemieckich służbach bezpieczeństwa, na które powołuje się Reuters, na razie nie jest jasne, czy w zamachu bombowym ucierpieli niemieccy członkowie personelu ambasady RFN. Afgańska policja poinformowała wcześniej, że atak miał miejsce w pobliżu niemieckiej placówki dyplomatycznej.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl