A. Andruszkiewicz zdecydował o odejściu z klubu Kukiz ’15

Poseł Adam Andruszkiewicz zdecydował o odejściu z klubu Kukiz’15. Jak powiedział, decyzję tę podjął po rozmowie w cztery oczy z Pawłem Kukizem. Sam lider Kukiz’15 ocenił, że Adam Andruszkiewicz „już dawno odszedł” z jego ugrupowania.

Adam Andruszkiewicz powiedział w środę wieczorem w TVP Info, że już od dłuższego czasu nie zgadzał się z niektórymi politykami Kukiz’15 w kluczowych kwestiach politycznych.

Od dłuższego czasu w klubie Kukiz’15 trwają rozmowy, również ma temat mojej aktywności. Nie jest tajemnicą, że wielokrotnie nie zgadzałem się z posłami Kukiz’15, np. z panem marszałkiem (wicemarszałkiem Sejmu Stanisławem) Tyszką mamy zupełnie inne spojrzenie na kwestie chociażby reform w państwie” – powiedział Adam Andruszkiewicz.

Jak dodał, również sam lider ruchu, Paweł Kukiz, „wielokrotnie wskazywał, że jego retoryka jest zbyt bliska Prawu i Sprawiedliwości”.

Dziś, po męskiej rozmowie w cztery oczy z przewodniczącym Pawłem Kukizem, podjąłem decyzję, że odchodzę z klubu Kukiz’15” – powiedział polityk.

Pytany, w jakich konkretnie kwestiach się nie zgadzał w liderem Kukiz’15, Andruszkiewicz stwierdził, że „stara się bardzo bezkompromisowo walczyć z układami III RP, wytworzonymi przez Platformę i Nowoczesną”.

Dla mnie najważniejsze jest, żeby do władzy nie doszedł obóz III RP, reprezentowany dziś przez polityków PO i Nowoczesnej” – dodał.

Na uwagę, że są to te same założenia, które reprezentuje Kukiz’15, Adam Andruszkiewicz odparł, że bardzo ważne jest również to, żeby wspierać polski rząd w planowanych reformach, „bo nie da się wszystkiego zrobić od razu”.

Trzeba wspierać reformy i tutaj różnimy się w retoryce z niektórymi posłami Kukiz’15” – dodał poseł.

Zapytany, czy wstąpi do Prawa i Sprawiedliwości, powiedział, że w czwartek ogłosi, do którego ugrupowania przystąpi.

Z kolei Paweł Kukiz odnosząc się w środę wieczorem w TVN 24 do decyzji Adama Andruszkiewicza o opuszczeniu klubu Kukiz’15 powiedział: „Myślę, że on już dawno odszedł”.

Słuchając jego wystąpienia w telewizji tzw. publicznej odnosiłem czasami wrażenie (…) że ten przekaz jest bardziej PiS-owski niż przekaz PiS-owców” – dodał lider Kukiz’15.

Ani mnie to cieszy, ani mnie to martwi” – ocenił decyzję Adama Andruszkiewicza.

30 października klub Kukiz ’15 opuścił Sylwester Chruszcz. Po odejściu Adama Andruszkiewicza, klub Kukiz’15 liczy 31 posłów.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl