79. rocznica śmierci Marsz. Józefa Piłsudskiego

Dziś mija 79 lat od śmierci Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Centralne obchody związane z tą rocznicą odbywać się będą w Warszawie.

Uroczystości rozpocznie Msza św. w Archikatedrze Św. Jana Chrzciciela w intencji Marszałka i Jego Żołnierzy, która odprawiona zostanie o godz. 11:00. Eucharystii przewodniczyć będzie ojciec prof. Eustachy Rakoczy, Jasnogórski Kapelan Żołnierzy Niepodległości i Naczelny Kapelan Związku Piłsudczyków.

Na godzinę 12:30 zaplanowany jest apel pamięci, złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego na Placu Piłsudskiego oraz złożenie przyrzeczenia strzeleckiego przez członków Związku Strzeleckiego ,,Strzelec” i Polskiej Organizacji Wojskowej. Tuż po zakończeniu tej części uroczystości nastąpi ceremonia złożenia wieńców na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Do programu obchodów wpisuje się również ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom XV Ogólnopolskiego Konkursu Plastyczno-Literackiego poświęconego Marszałkowi Piłsudskiemu.

Organizatorami uroczystości są Zarząd Główny Związku Piłsudczyków oraz Instytut Józefa Piłsudskiego Poświęcony Badaniu Najnowszej Historii Polski.

 

TV Trwam News 

drukuj