5. etap Tour de Pologne 2013: Nowy Targ – Zakopane

Dziś kolarze startujący w Tour de Pologne dotarli w góry. Piąty etap prowadził z Nowego Targu do Zakopanego (160,5 km). 

Thor Hushovd (BMC) wygrał w czwartek po grupowym finiszu piąty etap 70. kolarskiego Tour de Pologne z Nowego Targu do Zakopanego (160,5 km). To drugie zwycięstwo Norwega w wyścigu. Liderem został Hiszpan Jon Izaguirre (Euskaltel), który o sekundę wyprzedza Rafała Majkę (Saxo-Tinkoff).

Izaguirre odebrał Polakowi żółtą koszulkę, gdyż zdobył 10 punktów bonifikaty za trzecie miejsce w klasyfikacji Race Appeal, wyróżniającej najaktywniejszych kolarzy na etapie. Hushovd odniósł drugie zwycięstwo w tegorocznym wyścigu.

Majka finiszował na 14. pozycji, najwyższej z polskich zawodników.

Tegoroczne Tour de Pologne rozpoczęło się startem we Włoszech i tak sukcesywnie uczestnicy dotarli aż do Polski – powiedział Czesław Lang, dyrektor Tour de Pologne.

Tegoroczny Tour de Pologne jest specjalny ponieważ mamy jubileusz 70-lecia. Startowaliśmy z Italii, bo chcieliśmy wprowadzić dodatkowy element dużych gór; coś nowego. Tak się złożyło, że zdążamy z ziemi włoskiej do Polski, a startujemy z Trentino, z którym był bardzo związany nasz papież Jan Paweł II. Wyścig przebiega pod hasłem: „szlakami Jana Pawła II”. W Trentino na drugim etapie pod dużą górą Passo Pordoi przygotowaliśmy wyścig dla amatorów –  powiedział Czesław Lang.

Jak zaznacza dyrektor Tour de Pologne całe przedsięwzięcie poświęcone jest osobie Jana Pawła II.

–  Wiemy, że Jan Paweł II bardzo walczył o pokój, promował i głosił ideę pokoju. To był taki symboliczny start tego wyścigu. Później przylecieliśmy do Krakowa w miejsce związane z Janem Pawłem II i stąd był pierwszy etap do Rzeszowa, a następnie z Tarnowa o Katowic i dzisiaj jesteśmy już w górach w Zakopanem, jutro będziemy w Bukowinie. Wyścig kończymy w Krakowie. Polacy bardzo ładnie jadą na tym wyścigu – dodał Czesław Lang.
W piątek ostatni górski etap w wyścigu – wokół Bukowiny Tatrzańskiej (192 km). 

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl