fot. Monika Bilska

38. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę

Na Jasnogórskim Szczycie o godz. 11.00 rozpocznie się Msza św. podczas drugiego dnia 38. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Ludzi Pracy. Eucharystii przewodniczył będzie ks. abp Józef Kupny, a homilię wygłosi ks. bp Jan Wątroba. Wcześniej w Sali Papieskiej dr Mariusz Krzysztofiński z Instytutu Pamięci Narodowej wygłosi wykład pt. „Abp Ignacy Tokarczuk – orędownik Solidarności”.

Podczas dorocznych uroczystości głos zabierze m.in. przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda. To jest nasze zadanie, realizacja testamentu, który nam pozostawił bł. ks. Jerzy Popiełuszko – tak o pielgrzymowaniu do Matki Bożej Częstochowskiej mówił w Radiu Maryja szef „Solidarności”.

– To jest nasz testament – jedynego związku, który obchodzi 40-lecie i związku zawodowego, który ma wpisane w swój status wartości chrześcijańskie, naukę społeczną Kościoła. To dla nas, dla „Solidarności”, bardzo ważne mieć patrona naszych czasów nadanego dekretem Ojca Świętego Franciszka, czyli bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. To jest wielki zaszczyt, ale i wielkie zobowiązanie. Ks. Jerzy mówił: Bez względu, jaką wykonujesz pracę, jaki wykonujesz zawód – jesteś człowiekiem. „Solidarność” jest jedynym związkiem zawodowym nie branżowym w naszym kraju. Jesteśmy związkiem, który reprezentuje wszystkie profesje, wszystkie zawody – mówił Piotr Duda.

Transmisję pielgrzymki od godz. 10.40 przeprowadzi TV Trwam.

RIRM

drukuj