25 lat parafii w Bobrówce

Bobrówka to niewielka wieś na Podlasiu. W sobotę miejscowa parafia obchodziła swoje 25 lecie. Miejsce to ma szczególnego honorowego sołtysa, a jest nim ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, który urodził się właśnie w Bobrówce.

Uroczystej Eucharystii z okazji 25 lecia parafii w Bobrówce przewodniczył ks. kard. Henryk Gulbinowicz. Homilię wygłosił bp kaliski – ks. bp Edward Janiak. Podczas uroczystości obecny był również m.in. ks. abp Edward Ozorowski – metropolita białostocki, a także Założyciel i Dyrektor radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

.

Z okazji jubileuszu parafii słowo życzeń  do mieszkańców Bobrówki oraz zgromadzonych na dzisiejszej uroczystości gości skierował Ojciec św. Franciszek. Odczytał je pracownik sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej ks. prałat Giuseppe Laterza. Kościół w parafii pw. Matki Odkupiciela został wybudowany przy udziale mieszkańców Bobrówki a przede wszystkim ks. abpa Sławoja Leszka Głódzia.

– Im bardziej wchodzę w lata, tym czuję większą więź z tym miejscem i z tymi ludźmi, których połowy już nie ma, ale świątynia to jest tym wielkim kwiatem służącym wśród tych pól do modlitwy – podkreślił ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

– To naprawdę jest wielkie dobro, wielki zaszczyt, wielkie wyróżnienie – powiedział Antoni Bobiński, sołtys wsi Bobrówka.

Także mieszkańcy są dumni zarówno z  kościoła, jaki i z tego, że powstał on dzięki wielkiemu zaangażowaniu ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia.

– Dla nas to jest wielkie wyróżnienie – powiedział Albert, mieszkaniec Bobrówki.

– Chodził do seminarium. My tam bardzo blisko seminarium w Białymstoku mieszkaliśmy, to przychodził do nas, żeśmy tam dyskutowali, rozmawialiśmy, także niesamowicie porządny od początku był człowiek, bardzo miły, wspaniały – powiedział Stanisław, mieszkaniec Bobrówki.

25 lecie parafii było także okazją do tego, aby dziękować Panu Bogu za dar życia i kapłaństwa ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia, który obchodzi dziś 71. urodziny. Obecny na uroczystości o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja, przypomniał, że ks. abp Sławoj Leszek Głódż jest wielkim przyjacielem tej katolickiej rozgłośni.

 

 

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl