16 maja wysłuchanie publiczne projektów ustaw legalizujących tzw. aborcję

16 maja o godz. 10.00 rozpocznie się wysłuchanie publiczne projektów ustaw dotyczących rozszerzenia możliwości zabijania nienarodzonych dzieci w Polsce. Na liberalizacji tych przepisów zależy politykom koalicji rządzącej.

Wniosek w sprawie wysłuchania publicznego projektów ustaw legalizujących tzw. aborcję, zgłoszony przez Dorotę Łobodę z Koalicji Obywatelskiej, przyjęła dziś sejmowa komisja nadzwyczajna, powołana do rozpatrzenia projektów.

Inicjatywę wysłuchania publicznego popierają członkowie komisji nadzwyczajnej z Prawa i Sprawiedliwości.

– Dla nas bardzo ważne jest to, żeby mogły wypowiedzieć się dwie strony na temat tych projektów – nie tylko ci, którzy popierają te projekty, ale także, a może przede wszystkim ci, którzy są przeciwko. Jesteśmy za tym, by przedstawiciele środowisk, które są za życiem, mogli się wypowiedzieć również w tej kwestii – zaznaczyła poseł Joanna Borowiak z Prawa i Sprawiedliwości.

Przedmiotem wysłuchania publicznego będą cztery projekty ustaw dotyczące tzw. aborcji, które zgłosili przedstawiciele KO, Trzeciej Drogi i Lewicy. Ich celem jest rozszerzenie możliwości zabijania dzieci nienarodzonych w Polsce.

– Koalicja rządowa jest zdeterminowana, żeby na nowo rozszerzyć możliwość zabijania dzieci w Polsce. To jest jeden z postulatów, do których oficjalnie się ona przyznaje. Może cieszyć fakt, że nie ma zgody w koalicji odnośnie tego, jak to rozszerzenie zabijania miałoby wyglądać. Pozostaje mieć nadzieję, że rządzący nie dogadają się w tej sprawie, że jeszcze przynajmniej przez jakiś czas będziemy mieć obowiązujące prawo – mówiła Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, prezes Fundacji Grupa Proelio.

Projekty Lewicy i Koalicji Obywatelskiej zakładają legalizację tzw. aborcji do 12. tygodnia ciąży. Trzecia Droga chce z kolei odwrócenia skutków wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji eugenicznej i zapowiada wniosek dotyczący referendum w tej kwestii. Inny projekt Lewicy częściowo depenalizuje zabijanie dzieci w łonach matek i pomoc w tym procederze.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl