fot. twitter.com/Jagiellonski

Trwa konferencja „Rynek Opinii: Energetyka, Gospodarka, Społeczeństwo”, która zorganizował Instytut Jagielloński

O tym, jak odbudować gospodarkę po pandemii i czy zielone inwestycje są odpowiedzią na skuteczną transformację energetyczną rozmawiają paneliści konferencji „Rynek Opinii: Energetyka, Gospodarka, Społeczeństwo”. Debatę zorganizował Instytut Jagielloński. Wydarzenie odbywa się online.

Pierwsza część debaty zorganizowanej przez Instytut Jagielloński została poświęcona kwestii wpływu transformacji energetycznej na sytuację społeczno-ekonomiczną. W zaprezentowanym raporcie wskazano, że transformacja jest nieunikniona i potrzebna. Jej skutki, obok wzrostu cen energii oraz wzrostu kosztów funkcjonowania gospodarki, to nowe inwestycje, miejsca pracy i poprawa jakości środowiska naturalnego. Jednocześnie najważniejsze wyzwania dla Polski w kontekście inwestowania w OZE to kadry, analityka, socjolokalizacja łańcucha dostaw i finansowanie.

Chcemy rozmawiać o tym, co już jest albo zaraz będzie zadaniem dla naszego kraju – wskazał prezes Instytutu Jagiellońskiego, Marcin Roszkowski.

– Mamy bardzo ciekawy moment na rozpoczęcie cyklu konferencji. Z jednej strony recesje, pandemiczny kryzys gospodarczy, a z drugiej strony wyzwania transformacji gospodarki, energetyki, ciepłownictwa. W tym bardzo ciekawym momencie postanowiliśmy rozpocząć serię konferencji, debat. Będziemy w nich poruszać kwestie gospodarcze oraz społeczne. Nie należy zapominać, że wszystkie porządki, o których rozmawiamy, odbijają się na naszym życiu w różnych przestrzeniach – powiedział Marcin Roszkowski.

W kolejnych częściach prelegenci będzie rozmawiać nt. strategii odbudowy gospodarki po pandemii oraz o tym, czy w Europie czeka nas nowy porządek społeczno-gospodarczy. W debacie uczestniczą przedstawiciele rządu, analitycy, dziennikarze oraz m. in. prezes Giełdy Papierów Wartościowych. Konferencję można śledzić na kanale Instytutu Jagiellońskiego w serwisie YouTube.

https://www.youtube.com/watch?v=12rCRcjm1Nw

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj