Reprezentantki Polski, gwiazdy TAURON Ligi … Siatkarski SMS w COS Szczyrk ze świetnymi wynikami 

Szkoła Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej na stałe wrosła już w krajobraz Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku. – Dążymy do tego, aby jak najwięcej dziewczyn zasilało kluby TAURON Ligi, czy bezpośredniego jej zaplecza. To już się dzieje, a nasze absolwentki odgrywają w swoich drużynach istotną rolę – mówi Grzegorz Wagner, dyrektor szkoły.


Placówkę, która dała polskiej siatkówce wiele reprezentantek kraju i gwiazd TAURON Ligi, wizytowali niedawno przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej – prezes Jacek Kasprzyk i szef Pionu Sportu i Szkolenia Krzysztof Felczak.

Chcieliśmy się spotkać, by przedstawić konkretnie najważniejsze cele i porozmawiać o szkoleniu dziewcząt w Szkole Mistrzostwa Sportowego w COS w Szczyrku. Mamy przed sobą koniec sezonu ligowego, a już niebawem rozpoczną się zgrupowania reprezentacji i przygotowania do imprez międzynarodowych – mówi Krzysztof Felczak.

Placówka od roku szkolnego 2014/2015 niezmiennie stacjonuje na obiektach Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku, szkoląc zawodniczki w klasach licealnych, a wcześniej w szkole były też roczniki gimnazjalne. W ostatnich latach mury szkoły opuściły dzisiejsze reprezentantki Polski, m.in. Zuzanna Górecka, Julia Nowicka, Magdalena Stysiak, czy Maria Stenzel. Co ciekawe, grubo ponad połowa absolwentek SMS w Szczyrku trafia każdego roku do zespołów w TAURON Lidze.

Każda nowa osoba ma swoje pomysły, ale na pewno będziemy kontynuowali to, co dobrze działa. Coraz więcej dziewczyn z SMS trafia do TAURON Ligi, do zespołów reprezentacyjnych i to nas bardzo cieszy. COS w Szczyrku jest mekką żeńskiej siatkówki, bo nie tylko szkoła i kadry młodzieżowe, ale także pierwsza reprezentacja często trenuje w Szczyrku. W tym roku też tak będzie – mówi prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk.

Priorytetem w realizacji procesu treningowego jest oczywiście seniorska reprezentacja, która, co cieszy, czyni postępy z zawodniczkami szkolonymi w Szczyrku w składzie – dodaje dyrektor szkoły Grzegorz Wagner.

Zawodniczki pierwszej reprezentacji Polski, prowadzonej przez trenera Jacka Nawrockiego, przyjadą na zgrupowanie do Centralnego Ośrodka Sportu w Szczyrku w połowie kwietnia.

Centralny Ośrodek Sportu w Warszawie/Sport.RIRM

drukuj