Ocenić życie w świetle Bożych wymagań

Ks. bp Ignacy Dec, ordynariusz świdnicki:


Jest to czas bardzo ważny dla każdego człowieka, także dla księży biskupów. Wszyscy chrześcijanie – katolicy w szczególności – potrzebują takiego zatrzymania, refleksji przed Panem Bogiem, aby spojrzeć na swoje życie i zastanowić się, czy ono dobrze biegnie, tak aby je ocenić i rozważyć, czy wszystko dobrze zrobiliśmy, co powinniśmy zrobić. Jest to właśnie wielka potrzeba dokonania oceny biegnącego życia w świetle Bożych wymagań i wymagań Kościoła, aby przyjąć dar Miłosierdzia Bożego, bo w każdych rekolekcjach spotykamy się z Bogiem Miłosiernym w sakramencie przebaczenia. Także biskupi mają ważny punkt w rekolekcjach, że przystępują do spowiedzi. Mamy możliwość zastanowienia się nad przyszłością – co zrobić, co dodać, a co ująć w naszym działaniu, żeby to wypełnianie powołania było skuteczniejsze i żeby Pan Bóg był z nas zadowolony. Żebyśmy szli w kierunku pełnej osobowości, doskonałości i świętości.


not. MMP
drukuj