Ks. bp T. Bronakowski: W zbliżającą się niedzielę będziemy pamiętać o wszystkich matkach. Będziemy dziękować im za wszelkie dobro, poświęcenie i za ich miłość

Oby w naszej Ojczyźnie każda matka godnie spełniała swoje powołanie. Oby każda matka otoczona była właściwą opieką, miłością i należnym szacunkiem. Oby wszystkie dzieci, zwłaszcza te będące jeszcze pod sercem swoich matek, były bezpieczne i kochane – powiedział ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych Konferencji Episkopatu Polski, w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” na antenie Radia Maryja i TV Trwam.

W minioną niedzielę uroczyście prosiliśmy Ducha Świętego, aby zstąpił na nas i odnowił nasze serca. Święty Jan Paweł II, jak troskliwy i odpowiedzialny za swoje dzieci ojciec, uświadamiał nam, że z tego Bożego wezwania rodzą się dla nas ogromne zadania i zobowiązania. Pytał w 1979 r. na Placu Zwycięstwa: „Czy do nich naprawdę dorastamy?” – przypomniał słowa Papieża Polaka, ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Czy naprawdę dorastamy do Bożych zadań i zobowiązań? Czy naprawdę dorastamy do bycia świadkami Chrystusowego Krzyża i Jego zmartwychwstania w naszej Ojczyźnie? Jakie świadectwo dajemy Europie i całemu światu? Czy odważnie stawiamy opór nietrzeźwości, demoralizacji, laicyzacji, cywilizacji śmierci, różnym niebezpiecznym procesom społecznym i politycznym, które występują przeciw Bożemu prawu? A może pod tym względem jest jeszcze gorzej niż wtedy, gdy św. Jan Paweł II zadał nam to pytanie? – pytał duchowny.

Duchowny zauważył, że w tym miejscu warto przywołać słowa innego wielkiego patrioty ostatnich czasów, bł. ks. Jerzego Popiełuszki.  Na niecały rok przed męczeńską śmiercią w jednym ze swoich kazań pytał: „Może jeszcze do skuteczności ofiarnego kielicha narodu potrzeba więcej naszego osobistego zaangażowania? Może jeszcze za mało naszych dobrowolnych wyrzeczeń, za mało czysto ludzkiej solidarności, za mało odwagi do demaskowania zła, za mało troski o cierpiących, krzywdzonych i więzionych?” – przypomniał słowa bł. księdza Jerzego Popiełuszki, ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Ten niezwykły rachunek sumienia narodu autorstwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki powinien być dla każdego z nas bodźcem do większego zaangażowania się w troskę o wolność wewnętrzną swoją i bliźnich – mówił ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Majowe dni, podczas których w sposób szczególny oddajemy cześć Matce Bożej, są dla nas wspaniałą szkołą cnót. Od Maryi uczymy się współpracować z Bożą łaską, aby stawać się coraz piękniejszymi ludźmi w wymiarze duchowym. W zbliżającą się niedzielę będziemy pamiętać o wszystkich matkach – podkreślił duchowny.

Będziemy dziękować im za wszelkie dobro, poświęcenie, za ich
miłość. Oby w naszej Ojczyźnie każda matka godnie spełniała swoje powołanie. Oby każda matka otoczona była właściwą opieką, miłością i należnym szacunkiem. Oby wszystkie dzieci, zwłaszcza te będące jeszcze pod sercem swoich matek, były bezpieczne i kochane
– powiedział ks. bp Tadeusz Bronakowski.

radiomaryja.pl

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl