Izraelskie media: Alexander Ben-Zvi będzie nowym ambasadorem w Warszawie

Nowy ambasadorem Izraela w Polsce będzie Alexander Ben-Zvi – poinformowały we wtorek izraelskie media. Na czele misji dyplomatycznej w Warszawie ma stanąć w lecie przyszłego roku.

„Alexander Ben-Zvi, zastępca dyrektora generalnego w izraelskim Ministerstwie Spraw Zagranicznych, został mianowany nowym ambasadorem Izraela w Polsce” – napisał na Twitterze ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski.

„Gratulację i powodzenia” – dodał.

Nominacja Alexandera Ben-Zviego jest jedną z dziewięciu, które we wtorek ogłosiły władze Izraela. Nowi ambasadorowie obejmą placówki m.in w Brukseli, Kairze, Dublinie, Sofii oraz Bratysławie.

„Nominacje muszą być teraz zaakceptowane finalnie przez rząd. Oczekuje się, że nowi ambasadorowie obejmą stanowiska kolejnego lata” – pisze portal dziennika „The Jerusalem Post”.

Alexander Ben-Zvi przewodził w październiku izraelskiej delegacji, która odwiedziła Rosję. Według rosyjskiego MSZ, strony rozmawiały m.in. o kontroli zbrojeń, relacjach między Rosją i USA oraz polityce na Bliskim Wschodzie.

Obecnie ambasadorem Izraela w Polsce jest Anna Azari.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl