Grupa H. Próba generalna przed Mundialem u siebie

Za cztery lata organizatorem MŚ będzie Rosja. Turniej w Brazylii dla tej ekipy to próba wysondowania do czego już zdolna jest drużyna włoskiego szkoleniowca. Podopieczni Capello z wyjściem z grupy problemów mieć nie powinni ale każdy kolejny udany krok dalej będzie wielką niespodzianką. Korea Płd. na Mundial zakwalifikowała się już po raz ósmy z rzędu i … nie ma co liczyć na powtórkę z 2002 roku.


ROSJA

Rosja


Selekcjoner – Fabio CapelloFabio-Capello
Najlepiej opłacany szkoleniowiec tych mistrzostw przejął kadrę Sbornej po nieudanym dla niej Euro 2012. Wcześniej Włoch z dużymi trenerskimi sukcesami prowadził tak uznane marki jak: Milan , Real Madryt, Romę czy Juventus. Z Milanem wygrał Ligę Mistrzów był pięć razy mistrzem Włoch i dwa razy mistrzem Hiszpanii. Z drużyn narodowych oprócz Rosji był szkoleniowcem Anglii. Na tym stanowisku nie udało mu się jednak spełnić (wygórowanych?) oczekiwań angielskich kibiców.


Alan-DzagojewGwiazda – Alan Dzagojew
Bardzo ciężko było wyróżnić kogoś konkretnego z Rosyjskiej kadry. To bardzo wyrównana i solidna ekipa w której jednak brakuje gwiazd które już świeciły by na skale światowa. Nasz wybór padł na 23. letniego ofensywnego pomocnika. Także ze względu na jego predyspozycję. Chłopak ten na pewno ma warunki, a przede wszystkim talent do poprowadzenie swojej reprezentacji do sukcesu jakim będzie coś więcej niż wyjście z grupy na Mistrzostwach w Brazylii. Dzagojew do kadry systematycznie powoływany jest odkąd skończył 18 lat. Zdążył w niej wystąpić już 29 razy, zdobywając 8 bramek. Od 2007 roku jest zawodnikiem CSKA Moskwa. W drużynie tej wystąpił 126 razy pokonując bramkarza rywali 32 razy.


Liczba występów na MŚ: 2
Najlepszy wynik: (licząc od 1991r. )runda grupowa (1994, 2002)
Ostatni występ: 2002
Miejsce w rankingu FIFA: 19
Droga na Mundial – 1. miejsce w grupie F strefy europejskiej
GRUPA F:
Irlandia Płn. 2:0(d) Fajzullin,Szirokow
Izrael 4:0 (w) Kerżakow 2,Kokorin,Fajzullin
Portugalia 1:0(d) Kerżakow
Azerbejdżan 1:0(d) Szirokow
Portugalia 1:0 (w)
Irlandia Płn. 1:0 (w)
Luksemburg 4:1(d) Kokorin 2,Kerżakow,Samedow
Izrael 3:1(d) V.Berezutski,Kokorin,Głuszakow
Luksemburg 4:0 (w) Samiedow,Fajzullin,Głuszakow,Kerżakow
Azerbjedżan 1:1(w) Szirokow

Kalendarz w grupie H
18 czerwca z Koreą Płd. (00:00) w Cuiabá
22 czerwca z Belgia (18:00) w Rio de Janeiro
26 czerwca z Algierią (22:00) w Kurytyba
23-osobowa kadra Rosji na MŚ 2014

Bramkarze: Igor Akinfiejew (CSKA Moskwa), Jurij Łodygi (Zenit Sankt Petersburg), Sergiej Ryżykow (Rubin Kazań)

Obrońcy: Aleksiej Kozłow (Dynamo Moskwa), Georgi Szczennikow (CSKA Moskwa), Sergiej Ignaszewicz (CSKA Moskwa), Andriej Siemienow (Terek Grozny), Władimir Granat 9Dynamo Moskwa), Wasilij Bierezucki (CSKA Moskwa), Andriej Jeszczenko (Anży Machaczkała), Dmitrij Kombarow (Spartak Moskwa)

Pomocnicy: Igor Denissow (Dynamo Moskwa), Denis Głuszakow (Spartak Moskwa), Alan Dzagojew (CSKA Moskwa), Roman Szirokow (FK Krasnodar ), Oleg Szatow (Zenit St. Petersburg), Jurij Szirkow (Dynamo Moskau), Aleksander Samiedow (Lokomotiw Moskwa), Wiktor Fajzulin (Zenit St. Petersburg)

Napastnicy: Maksym Kannunikow (Amkar Perm), Aleksander Kokorin (Dynamo Moskau), Aleksander Kierżakow (Zenit St. Petersburg), Aleksiej Jonow (Dynamo Moskwa)


KOREA PŁD.

Korea-Płd


Selekcjoner – Hong Myung-boHong-Myung-bo
Były obrońca – jeden z najlepszych piłkarzy w historii Korei Płd. karierę trenerską rozpoczął zaraz po zakończeniu czynnego grania w piłkę, czyli w 2005 roku. Przez osiem lat pełnił funkcję asystentów kolejnych szkoleniowców reprezentacji, aż w końcu niespodziewanych okolicznościach to jemu powierzono misję przygotowania reprezentacji i to od razu na Mistrzostwa Świata. Jego poprzednik Choi Kang-Hee po zajęciu drugiego miejsca (po Iranie) w swojej grupie kwalifikacyjnej – chociaż dawało ono awans uznał to za swoją porażkę i podał się do dymisji.
Jako piłkarz Hong na Mundialu występował czterokrotnie. W 2002 był filarem obrony reprezentacji, która sensacyjnie zdobył czwarte miejsce na tamtym turnieju. Za występ w tym turnieju dostał nagrodę Brązowej Piłki dla trzeciego najlepszego piłkarza tamtych mistrzostw, nominowano go również do drużyny gwiazd turnieju.


Heung-min-SonGwiazda – Heung-min Son
To bardzo młody (22lata), a już bez wątpienia najbardziej rozpoznawalny piłkarz obecnej kadry Korei Płd. To wszystko dzięki trzem sezonom spędzonym w niemieckiej Bundeslidze. Do naszych zachodnich sąsiadów ściągnęli go skauci Hamburgera SV. Przez dwa sezony występów w seniorskiej kadrze tego zespoły Son zanotował 73 występy w których zdobył 20 bramek. Przed obecnym sezonem został sprzedany do Bayeru Leverkusen za okrągłe 10mln euro. W ekipie tej zagrał na razie tylko 11 razy ale strzelił aż 6 bramek. W seniorskiej kadrze swojej reprezentacji gra od czterech lat. W ale ma gorsze statystyki od tych w barwach Aptekarzy ponieważ w 23 występach zdobył sześć bramek.


Liczba występów na MŚ: 8
Najlepszy wynik: czwarte miejsce 2002
Ostatni występ: 2010
Miejsce w rankingu FIFA: 57
Droga na Mundial – 2. miejsce w grupie A strefy azjatyckiej
Trzecia runda kwalifikacyjna:
GRUPA B:
Liban 6:0(d) Park Chu-Young 3,Ji-Dong Won 2,Kim Jung Woo
Kuwejt 1:1(w) Park Chu-Young
ZEA 2:1(d) Park Chu-Young,Al.-Kamali-sam.
ZEA 2:0 (w) Lee Keun-Ho,Park Chu-Young
Liban 1:2 (w) Koo Ja-Cheol
Kuwejt 2:0(d) Lee Dong-Gok,Lee Keun-Ho
Czwarta runda kwalifikacyjna:
GRUPA A:
Katar 4:1 (w) Lee Keun-Ho 2,Kwak Tae-Hwi,Kim Shin-Wook
Liban 3:0(d) Kim Bo-Kyung 2,Koo Ja-Cheol
Uzbekistan 2:2(w) Filiposyan-sam.,Lee Dong-Gook
Iran 1:0 (w)
Katar 2:1(d) Lee Keun-Ho,Son Heung-Min
Liban 1:1(w) Kim Chi-Woo
Uzbekistan 1:0(d) Shorakhmedov-sam.
Iran 0:1 (d)

Kalendarz w grupie H
18 czerwca z Rosją (00:00) w Cuiabá
22 czerwca z Algierią (21:00) w Porto Alegre
26 czerwca z Belgią (22:00) w São Paulo
23-osobowa kadra Korei Płd. na MŚ 2014

Bramkarze: Sung-ryong Jung (Suwon Bluewings), Seung-gyu Kim (Ulsan Hyundai), Bum-young Lee (Busan Park)

Obrońcy: Chang-soo Kim (Kashiwa Reysol), Suk-young Yun (Queens Park Rangers), Tae-hwi Kwak (Al-Hilal Riad), Youn-gwon Kim (Guangzhou Evergrande), Seok-ho Hwang (Sanfrecce Hiroshima), Yong Lee (Ulsan Hyundai), Jeong-ho Hong (FC Augsburg), Joo-ho Park (FSV Mainz 05)

Pomocnicy: Bo-kyung Kim (Cardiff City), Dae-sung Ha (Guoan Pekin), Heung-min Son (Bayer Leverkusen), Kook-young Han (Kashiwa Reysol), Jong-woo Park (Guangzhou R&F FC), Sung-yueng Ki (AFC Sunderland), Chung-yong Lee (Bolton Wanderers), Dong-won Ji (FC Augsburg)

Napastnicy: Chu-young Park (FC Watford), Keun-ho Lee (Sangju Sangmu), Ja-cheol Koo (FSV Mainz 05), Shin-wook Kim (Ulsan Hyundai)

Sport/RIRM

drukuj