Dziękczynienie za szczęśliwe lądowanie
W Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie sprawowana będzie Msza Św. dziękczynna za udane awaryjne lądowanie Boeinga 767 1 listopada tego roku. Eucharystii będzie przewodniczyć Prymas Polski senior ks. kard. Józef Glemp oraz redemptorysta o. Piotra Chyły, który był jednym z pasażerów lotu.
Na Mszę Św. zostali zaproszeni m.in. pasażerowie lotu, członkowie załogi oraz najwyższe władze państwowe.
Będzie to szczególne dziękczynienie – powiedział O. Piotr Chyła – wikariusz generalny Warszawskiej Prowincji Redemptorystów.
O. Piotr Chyła stwierdził, że Bóg czuwał nad lotem i przyczynił się do szczęśliwego wylądowania Boeinga 76.7
Wikariusz generalny warszawskiej prowincji redemptorystów miał ze sobą na pokładzie samolotu relikwie błogosławionego Jana Pawła II.
Polecamy:
Krążenie nad Warszawą była najtrudniejsze
https://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1139982
Awaryjne lądowanie Boeinga 767 na Okęciu
https://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=28025
Załoga Boeinga 767 odznaczona
https://www.radiomaryja.pl/artykuly.php?id=1140045
RIRM
