By nachbarnebenan - File:Zoo_Leipzig_-_Tou_Feng.png, Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10950041

Czechy: w praskim zoo przyszedł na świat pierwszy w Europe łuskowiec chiński

Praskie zoo jest drugą w Europie placówką, która posiada łuskowce chińskie, krytycznie zagrożonego gatunku. O narodzinach samczyka poinformował dyrektor ogrodu, Miroslav Bobek. Ostrzegł, że zwierzątko ważące 135 gram może nie przeżyć.

Samica łuskowca Run Hou Tang urodziła o czwartej rano.

„Mały najbardziej przypomina szyszkę” – opisał Miroslav Bobek.

Według niego na świecie są tylko dwa ogrody zoologiczne, którym udaje się rozmnażać łuskowce chińskie.

Zoo w Pradze pozyskało parę zwierząt w kwietniu ubiegłego roku z ogrodu w Tajpej, dzięki umowie partnerskiej zawartej między stolicami Czech i Tajwanu. Burmistrz Pragi, Zdeniek Hrzib, uznał nowo narodzone zwierzę za „miły i ujmujący owoc dyplomacji gospodarczej”.

Hodowla łuskowców jest bardzo wymagająca, głównie ze względu na zapewnienie odpowiedniej ilości właściwego pożywienia. W ogrodzie zoologicznym dzienna dawka pokarmu na jedno zwierzę zawiera m.in. 100 gram larw pszczół, robaków, różnych owadów, jabłka, żółtko jaj, ziemię i inne dodatki.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl