Biskup na wideoblogu

Jaki jest sens chrześcijaństwa? Odpowiedzi na to pytanie w nowatorski
sposób udziela ks. bp Edward Dajczak. W Środę Popielcową na stronie
www.koszalin.opokamlodych.pl
ruszył wideoblog ordynariusza koszalińsko-kołobrzeskiego.

– Spotykajmy się również tutaj. Razem poszukajmy odpowiedzi na Wasze pytania
i wątpliwości, bo ma je każdy, bez względu na wiek. Przyznam się Wam, że ja też
czasem pytam: dlaczego? – zaprasza do odwiedzin wideobloga ks. bp Edward
Dajczak. W pierwszej odsłonie „bloga bez piuski” można usłyszeć odpowiedź na
pytanie o sens chrześcijaństwa. Następne, które powstaną w najbliższym czasie,
dotyczyć będą Wielkiego Postu. Ordynariusz koszalińsko-kołobrzeski podkreśla, że
liczy na pytania i komentarze umieszczane pod wypowiedzią. Na ich podstawie
będzie opracowywał kolejne wideoblogi.
Ksiądz biskup Dajczak w pracy
pasterskiej wykorzystuje już pocztę elektroniczną, komunikatory skype i
gadu-gadu. Utworzenie wideobloga to – jak podkreśla – kolejna metoda nawiązania
dialogu z młodzieżą. – Skoro ten sposób porozumiewania się młodych bardzo im
odpowiada, spróbuję włączyć się w taką formę i język rozmowy – deklaruje,
podkreślając jednocześnie, że z wykorzystaniem mediów elektronicznych w
docieraniu do młodzieży wiąże spore nadzieje. W „blogowym okienku” ksiądz biskup
zwraca się do odbiorcy w pierwszej osobie liczby pojedynczej. Mówi prosto,
komunikatywnie, a przedstawione racje popiera przykładami zaczerpniętymi z
własnego życia, ze spotkań i listów.

MP

drukuj