Wpisy autora Mateusz Rzepecki

Ukraina dogada się z sąsiadami w sprawie zboża?

Trwają negocjacje w sprawie zboża z Ukrainy. Unijny komisarz do spraw rolnictwa, Janusz Wojciechowski, wnioskuje, by Unia Europejska dopłacała do transportu zboża. Wniosek ten popiera Polska i inne kraje przyfrontowe. Tymczasem Ukraina grozi embargiem na polską cebulę, pomidory, kapustę i jabłka.

Ks. prof. K. Bielawny: W naszej kulturze zadomowiły się idee wolteriańskie. Ich celem jest zniszczenie małżeństwa, rodziny, zdeprawowanie młodego człowieka, wyrugowanie z przestrzeni religii

Jako społeczeństwo zaczęliśmy się wyzbywać dzieci. Od IV stulecia na kontynencie europejskim małżeństwo cieszyło się stabilnością i nierozerwalnością. W 1792 r. wprowadzono we Francji rozwody. Do 1920 r. w Związku Radzieckim, dopóki nie wprowadzono zabijania dzieci nienarodzonych, dziecko było świętością. W ciągu ponad 100 lat w Europie zabito od 500 do 600 mln dzieci nienarodzonych. Największe spustoszenie sieje antykoncepcja, która niszczy powstające życie albo nie dopuszcza do tego, aby ono powstało. To są skutki, które powodują, że tracimy  niepodległość moralną i duchową. Do tego dochodzi deprawacja dzieci i młodzieży – powiedział ks. prof. Krzysztof Bielawny, teolog, autor licznych publikacji o tematyce teologicznej, historycznej i demograficznej, w programie „Polski punkt widzenia” w TV Trwam.

Min. A. Adamczyk o wykluczeniu komunikacyjnym: Problem wykluczenia komunikacyjnego w Polsce narastał do momentu, kiedy Prawo i Sprawiedliwość wzięło odpowiedzialność za Polskę

Walka z wykluczeniem komunikacyjnym to nic innego, jak zwiększanie dostępności do komunikacji zbiorowej, szczególnie w miejscach, gdzie do tej pory nie docierały autobusy, nie było torów kolejowych albo zostały zlikwidowane linie kolejowe, albo brakowało dobrej drogi, która pozwoliłaby bezpiecznie korzystać z samochodów. Wykluczenie komunikacyjne polega na tym, że mieszkańcy danego powiatu, gminy nie mają dostępu do transportu zbiorowego. Problem wykluczenia komunikacyjnego w Polsce narastał do momentu, kiedy Prawo i Sprawiedliwość wzięło odpowiedzialność za Polskę. Obecnie ten problem zmniejsza się, ale do zrobienia jest jeszcze bardzo dużo – wyjaśnił Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.