Wpisy autora Angelika Regulska

W parafii św. Alfonsa Marii de Liguori w albańskim Kamez odbył się Letni Obóz „Kampe veror”

Gdy słyszymy słowo Albania, to może ono kojarzyć się nam z krajem ze słońcem, plażami, turystami – również z Polski. Albania to również duchowe dziedzictwo. My redemptoryści, ze zgromadzenia św. Alfonsa, pracujemy tu od ponad 10 lat. Nasza parafia pod wezwaniem Św. Alfonsa Marii de Liguoriego znajduje się w miejscowości Kamez. Jest to miasto oddalone o 10 kilometrów od stolicy Albanii, Tirany – napisał o. Zbigniew Kwiecień CSsR, który posługuje w tym bałkańskim kraju.

Prof. A. Jabłoński o konsultacjach rządów Polski i Niemiec: Mamy szereg różnych gwarancji, obietnic, które ciągle ulegają modyfikacjom, natomiast jest zawsze obawa, czy za tymi gwarancjami i umowami pójdą realne czyny

Mamy szereg różnych gwarancji, obietnic, które ciągle ulegają modyfikacjom, natomiast jest zawsze obawa, czy za tymi gwarancjami i za tymi umowami pójdą realne czyny, bo jest też druga strona medalu, że mogą to być działania zamiast konkretnych przedsięwzięć, które będą chroniły naszą wschodnią granicę, że będziemy mieli do czynienia z takimi czy innymi obietnicami i czy to się zrealizuje w najbliższym czasie i to we współpracy z mocarstwem europejskim  – powiedział Prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog, w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam, odnosząc się do polsko-niemieckiego spotkania, jakie odbyło się w poniedziałek w Warszawie.