Wpisy autora Angelika Regulska

„Solidarność” Grupy Tauron zamierza zaostrzyć trwający protest

Związkowcy z „Solidarności” Grupy TAURON planują zaostrzenie trwającego od kilku miesięcy protestu. Powodem działań jest planowane wydzielenie ze spółki elektrowni węglowych, a także likwidacja energetyki opartej na tym surowcu. Jest to pomysł Ministerstwa Aktywów Państwowych, który zakłada, że Skarb Państwa wykupi od podległych mu spółek aktywa węglowe, które znajdą się w Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego. Następnie będą stopniowo wycofywane z użytku.