Księża biskupi rozpoczęli rekolekcje na Jasnej Górze

Na Jasnej Górze rozpoczęły się rekolekcje adwentowe polskich księży biskupów. Tematem przewodnim czterodniowego spotkania są słowa zaczerpnięte z Listu do Kolosan „Obleczcie się w serdeczne miłosierdzie”.

Nauki rekolekcyjne głosi teolog moralista i rektor Wyższego Instytutu Teologii Moralnej w Rzymie, redemptorysta o. prof. Andrzej Wodka CSsR.

Księża biskupi wysłuchają ośmiu nauk rekolekcyjnych, zainspirowanych ogłoszonym przez Ojca Świętego Franciszka Jubileuszowym Rokiem Miłosierdzia.

W programie rekolekcji, oprócz konferencji, są także codzienne Eucharystie, adoracja Najświętszego Sakramentu i czas na spowiedź. W czwartek o godz. 11.00 na zakończenie dorocznych rekolekcji Episkopatu w Kaplicy Matki Bożej sprawowana będzie Msza św.

RIRM

drukuj