Polski kościół św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Rzymie. Fot. PAP/D. Delmanowicz

Święcenie pokarmów w polskim kościele w Rzymie i niespodzianka dla Polaków

Od rana w Wielką Sobotę Polacy mieszkający w Rzymie i okolicach przychodzą do polskiego kościoła świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w centrum Wiecznego Miasta, gdzie trwa tradycyjne święcenie pokarmów. Na przybyłych czekała niespodzianka.

Święcenie pokarmów w Auli św. Jana Pawła II w kościele niedaleko Placu Weneckiego odbywa się co pół godziny. Koszyczki przynoszą rodziny polskie i polsko-włoskie. Jest wśród nich wiele dzieci.

Na uczestników spotkania w Wielką Sobotę czekały ręcznie wykonane wielkanocne kartki z Polski z życzeniami. Przysłano je z różnych części kraju. O tej inicjatywie dla Polonii poinformował administrator kościoła i hospicjum św. Stanisława, ksiądz Tomasz Jarosz.

„Podczas święceń pokarmów rozdawaliśmy kartki świąteczne, własnoręcznie wykonane przez naszych rodaków z Polski” – wyjaśnił ks. Tomasz Jarosz.

„Pomysłodawcą inicjatywy jest Fundacja dla Rodaka. Kartki zostały przekazane kościołowi św. Stanisława przez ambasadę RP przy Stolicy Apostolskiej” – dodał.

PAP

drukuj