
Polska uzyska 160 milinów euro w ramach programu „Erasmus Plus”
Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek, poinformował, że w tym roku do Polski trafi 160 mln euro w ramach programu „Erasmus Plus”. Ze środków będą mogły skorzystać organizacje i instytucje działające w obszarze edukacji.
Szef Ministerstwa Edukacji i Nauki wziął udział w inauguracji „Ogólnopolskiego Dnia Informacyjnego Narodowej Agencji Programu Erasmus Plus” i „Europejskiego Korpusu Solidarności”.
Przemysław Czarnek zachęcił do korzystania z unijnych programów edukacyjnych.
– Ponad 160 milionów euro trafi jeszcze w tym roku do polskich organizacji i instytucji chętnych do współpracy międzynarodowej w obszarze edukacji i szkoleń. To ogromna szansa dla młodzieży. Cieszę się i gorąco zachęcam do skorzystania z tej możliwości. Te pieniądze to najlepsza inwestycja w nowe umiejętności, które będą przekładały się na aktywność i sukcesy zawodowe młodych ludzi – powiedział szef resortu edukacji.
Minister @CzarnekP podczas Dnia Informacyjnego @FRSEdukacji: – Ponad 160 mln euro trafi jeszcze w tym roku do polskich organizacji i instytucji chętnych do współpracy międzynarodowej w obszarze edukacji i szkoleń. To ogromna szansa dla młodzieży. To najlepsza inwestycja! pic.twitter.com/MYXgca6AkP
— Ministerstwo Edukacji i Nauki (@MEIN_GOV_PL) April 15, 2021
Komisja Europejska przyjęła pierwszy roczny program „Erasmus Plus” na lata 2021-2027. Łączny budżet programu to ponad 26 mld euro. Z tych środków będzie mogło skorzystać 10 mln Europejczyków w różnym wieku i z różnych środowisk.
Program „Erasmus Plus” wspiera uczniów, studentów, wykładowców w prowadzeniu międzynarodowych projektów służących podnoszeniu kompetencji. „Europejski Korpus Solidarności” pomaga młodym w rozwoju zawodowym i odnalezieniu się na rynku pracy.
RIRM


