Świat na to czeka

Ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz, ordynariusz drohiczyński:


Zainteresowanie beatyfikacją i kanonizacją Jana Pawła II jest ogromne. Świat na to czeka. Pamiętamy, że wierni już podczas pogrzebu Papieża domagali się jego wyniesienia do chwały ołtarzy. Przecież już za życia wszyscy mówili, iż jest on święty, a sprawa uznania tego przez Kościół jest czymś oczywistym. Jesteśmy w tej dobrej sytuacji, że wszystkie etapy procesu beatyfikacyjnego zostały dobrze przygotowane i czekamy na ostateczną decyzję Ojca Świętego Benedykta XVI. Pozostaje nam modlić się gorąco, żeby ten proces jak najszybciej został uwieńczony beatyfikacją, a być może także kanonizacją. Mamy nadzieję, że cały proces beatyfikacyjny zakończy się wiosną przyszłego roku. Dziękujmy teraz Bogu, że przebiega on tak szybko – trwa tylko 5 lat! A biorąc pod uwagę działalność Jana Pawła II i potrzebę przesłuchania wielu świadków, trzeba stwierdzić, że była to praca godna tytanów. Dlatego należy docenić wysiłki wszystkich osób zaangażowanych w przygotowanie procesu, w tym ks. prałata Sławomira Odera, ale także ks. abp. Camillo Ruiniego, który jako wikariusz generalny Rzymu rozpoczął proces beatyfikacyjny (ponieważ ciało Jana Pawła II znajdowało się wówczas na terenie archidiecezji rzymskiej). Jak widać, wiele osób pojawiło się na tej drodze, pamiętając, jak wielką rolę odegrał Jan Paweł II dla Kościoła i świata.


not. BM

drukuj