XXIII rocznica powstania Radia Maryja

22 rocznica powstania Radia Maryja [Katarzyna Cegielska] (89)

29 listopada 2014 (sobota)

godz. 12:30 – Różaniec

godz. 13:00 – Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. St. Hadyny pt.: „A to Polska właśnie”

godz. 14.30 – Program w hołdzie św. Janowi Pawłowi II pt.: „Czyńcie Prawdę z Miłością”  w wykonaniu Haliny Łabonarskiej, Jerzego Zelnika i Roberta Grudnia

godz. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

godz. 15:30 – Msza św., której będzie przewodniczył i wygłosi homilię ks. kard. Stanisław Dziwisz

PLAN DOJAZDU 

plan dojazdu-rocznica RM

Kliknij, aby powiększyć


o_tadeusz_rydzyk_dyrektor_bigDrodzy Słuchacze, Widzowie, Współpracownicy, kochana Rodzino Radia Maryja.



Pobierz

Pobierz

Już w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, a więc 8 grudnia, Radio Maryja będzie miało 23 lata. Czas biegnie szybko, ale dzieło powstało duże. W tym roku dziękczynienie za ten dar na nasze czasy, dla Ojczyzny i Polonii, będziemy uroczyście obchodzić w sobotę (29 listopada).  W tym czasie dziękujemy także za kanonizację ukochanego świętego Jana Pawła II. Wielkim darem dla nas jest to, iż temu świętowaniu będzie przewodniczyć najbliższy współpracownik i świadek świętości Jana Pawła II – ksiądz kardynał Stanisław Dziwisz.

 Trzeba powiedzieć, że każdego roku zasmucało nas, iż wielu ludzi, pielgrzymów stało parę godzin w tłoku, w kościele, w namiotach, że sanitariaty wielokrotnie były na mrozie. Zasmucały nas również inne niedogodności dla naszej rodziny. Dlatego, gdy otwarto przed paroma miesiącami w Toruniu piękną halę sportowo-widowiskową przy ulicy Bema, poprosiliśmy włodarzy miasta o możliwość, by właśnie tam świętować.

Będzie kilka tysięcy miejsc siedzących. Zgromadzimy się wszyscy razem i wszyscy będziemy widzieli ołtarz, a tę uroczystość będziemy celebrować przy ołtarzu, przy którym Ojciec Święty Jan Paweł II (będąc w Toruniu) odprawiał nabożeństwo czerwcowe. W tej hali są kulturalne warunki; także możliwość, by coś tanio zjeść, napić się czegoś ciepłego – herbaty czy kawy.

Miejscówki będziemy wydawać w siedzibie Radia Maryja (w dniu uroczystości) do godziny 9:00 rano i parę minut później w miejscu świętowania przy ulicy Bema. Prosimy wszystkich o odpowiedzialność oraz współpracę, i tu o telefoniczne potwierdzenie do czwartku (27 listopada) ilości pielgrzymów, aby żadne krzesło nie było puste. Ci, którzy są w procesji z darami, będą mieli miejsca bliżej ołtarza. Także i to prosimy zgłosić telefonicznie i powiedzieć, z jakiej grupy państwo jesteście, ażeby nie dublować miejscówek.

Jak w ubiegłych latach, również teraz uruchomiony został telefon do zgłoszeń dla nadania numeru autokaru i dla uczestników procesji z darami w czasie Mszy św. Oto numer telefonu: (56) 610 81 22 do soboty (22 listopada) oraz do czwartku (27 listopada) w godzinach 9:00 – 18:00. W niedzielę telefon będzie nieczynny.

Do procesji z darami zgłaszamy najwyżej dwie osoby. Nie chcemy, aby procesja trwała bardzo długo. Organizatorom przypominamy także o przygotowaniu na karteczkach dla pielgrzymów informacji z danymi kierowcy lub organizatora i numerem autokaru (na wszelki wypadek, gdyby ktoś się zagubił). Jesteśmy w jednym miejscu, będziemy razem i oczywiście ze spokojem będziemy wchodzić.

Proszę państwa jeszcze o jedno – aby ci, którzy będą na trybunach nie brali ze sobą wielu rzeczy, wielu torebek. Tam jest mało miejsca, a na Przeistoczenie tym, którzy będą na trybunach proponujemy, żeby ukłonili się głęboko, a nie przyklękali, bo może być niebezpieczne. Mamy nadzieję, że pomogą ludzie. Będzie młodzież, która będzie pomagała, kierowała wszystkimi, mówiła jak i gdzie iść, pomoże zająć miejsce.

Zapraszamy do obejrzenia budującego się Wotum Wdzięczności za świętego Jana Pawła II przy kampusie akademickim. Jest to budowa, dar Polaków, Rodaków z Ojczyzny i świata, każdy może mieć swoją cegiełkę. Budowa idzie pięknie, szybko. O tym będziemy jeszcze mówić. Kampus akademicki i świątynia znajdują się przy ulicy Szosa Starotoruńska (tzw. Porcie Drzewnym). Zapraszamy do nawiedzenia Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy przy ulicy św. Józefa 23/35.

Poza halą, z kilkoma tysiącami miejsc, będą także dwa duże namioty z telebimami i telebim przed halą. W jednym namiocie będzie Fundacja Nasza Przyszłość, pamiątki – m.in. książki dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a więc szansa na budujący duchowo, intelektualnie prezent mikołajowy czy Bożonarodzeniowy lub jeszcze inny. Będą pierniki toruńskie, o które państwo ciągle pytacie, będzie Biuro Radia Maryja – także przy wejściu na hol, w miejscu świętowania. Co najmniej od godziny 9.00 będą tam dyżurni pod opieką o. dr. Mariana Sojki CSsR, za co dziękujemy Ojcu, jak i wszystkim posługującym.

Prosimy, żeby być w stanie łaski uświęcającej, po spowiedzi – zabrać otwarte serce na dary duchowe, które obficie chce nam dać nasz Pan. Proszę koniecznie zabrać ze sobą życzliwość jeden dla drugiego, zabrać konieczne leki i to, co jest najważniejsze. Na miejscu będzie też (w razie potrzeby) punkt medyczny. I nie obawiajmy się – jedźmy bezpiecznymi pojazdami. Jeśli zechcecie Państwo przyjechać nieco wcześniej, polecamy zobaczyć np. katedrę toruńską, w której był ochrzczony Mikołaj Kopernik. Warto zobaczyć starówkę. Toruń jest pięknym miastem. Mówi się, że Toruń to „mały Kraków” – a Kraków to jest „mały Rzym”.

Kochani! Jest jeszcze jedna nowina, ale i szansa. Szansa na ewangelizację i czynienie wielkiego dobra. Proszę o zapamiętanie i przekazanie innym. Możemy uczynić bardzo wiele dobra, wielkiego dobra, dla poszczególnych ludzi, rodzin, narodu, Ojczyzny. Otóż Fundacja Nasza Przyszłość otrzymała status organizacji pożytku publicznego, co umożliwia przekazywanie Fundacji 1 proc. podatku dochodowego od osób fizycznych. Zadeklarowane środki zostaną przekazane zgodnie z ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie. Proszę zwrócić uwagę – będą przekazane w szczególności na naukę, szkolnictwo wyższe, edukację, oświatę i wychowanie oraz na upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości i rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej wśród dzieci i młodzieży.

Już teraz prosimy o przygotowanie się Biur i Kół Radia Maryja. A może znajdą się również biura poselskie czy senatorskie gotowe do współpracy, aby pomóc (od stycznia, nie wcześniej) wypełniać chętnym przekazania 1 proc. z podatku dochodowego osób fizycznych na ten cel, o którym powiedziałem. Zauważmy – nikt nie daje z pieniędzy, które otrzymuje, ale z podatku, który i tak płaci państwo; także renciści, emeryci i ci, którzy dostają pensję. Trzeba tylko będzie wypełnić tzw. PIT za 2014 rok, wpisać numer KRS itd. oraz kwotę  1 proc. podatku.

Proszę Państwa, pragniemy uczynić wiele dobra i środki takie są bardzo potrzebne. Razem uczynimy wiele. Liczymy na zrozumienie i współpracę. Mówcie Państwo jedni drugim. Już teraz zapraszamy do takiej współpracy. Kiedyś będziemy oglądali tego owoce. Już teraz widać wiele owoców Radia Maryja i TV Trwam. Ale zauważcie – to jest razem. Jest jeszcze „Nasz Dziennik”, są inne dzieła, jak miesięcznik, Instytut Edukacji Narodowej, Fundacja Nasza Przyszłość, Lux Veritatis, jest WSKSiM. O wszystkim Państwu nie mówimy, co planujemy dla dobra człowieka, Ojczyzny, każdego Polaka i na chwałę Bożą.

Bóg zapłać za zrozumienie. Niech Matka Najświętsza ma w każdym z nas swojego współpracownika. Niech Was strzeże Królowa Polski!

o. Tadeusz Rydzyk CSsR,
Dyrektor Radia Maryja

drukuj