Filmowy przewodnik po Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła w Toruniu

Sanktuarium pw. NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu powstało dzięki modlitwie i ofiarności wielu Polaków z kraju i zagranicy. Przyczynkiem do podjęcia zadania wzniesienia świątyni była ikona Matki Bożej Częstochowskiej z prywatnej kaplicy Jana Pawła II w Watykanie. Ofiarowana Ojcu Tadeuszowi Rydzykowi przez ks. Mirosława Drozdka w 2007 r. Przed tą ikoną codziennie modlił się św. Jan Paweł II.

Kiedy Ojciec Tadeusz Rydzyk pokazał ją Biskupowi toruńskiemu – Andrzejowi Suskiemu i poprosił o pobłogosławienie pomysłu budowy kaplicy, Biskup zapytał: Jakiej kaplicy? I głośno dodał: Kościoła! Tak narodziła się myśl o budowie świątyni – wotum wdzięczności Panu Bogu i Matce Najświętszej za największego z Polaków – św. Jana Pawła…

Film przedstawia historię powstania oraz najważniejsze etapy budowy Sanktuarium w Toruniu. Ukazuje przepiękne wnętrze kościoła, figury świętych, obrazy, freski, mozaiki oraz witraże. Wyjaśnia również znaczenie i symbolikę poszczególnych elementów znajdujących się wnętrz, jak i na zewnątrz świątyni.

O tym niezwykłym dziele opowiadają m.in.: o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR – założyciel i Dyrektor Radia Maryja, o. Jan Król CSsR, architekt inż. Andrzej Ryczek oraz o. Andrzej Laskosz CSsR – kustosz sanktuarium.

Kaplica Pamięci Męczenników Polskich, replika prywatnej kaplicy Jana Pawła II wraz z głównym ołtarzem, tabernakulum, relikwie, stacje drogi krzyżowej i stacje różańcowe, Brama Miłosierdzia, figura św. Jana Pawła II – to tylko niektóre z miejsc pokazanych w filmie.

Nagranie na płycie DVD, czas trwania: 48 minut.

Informacja Fundacja „Nasza Przyszłość”

 

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl