Wpisy

Karol Nawrocki - prezydent RP

Prezydent K. Nawrocki: Stała obecność wojsk amerykańskich w Polsce byłaby kolejnym sukcesem, nad którym cały czas pracujemy

Prezydent Polski Karol Nawrocki powiedział, że stała obecność wojsk amerykańskich w Polsce byłaby dużym sukcesem. Podkreślił, że od pierwszego dnia swojej prezydentury pracuje nad realizacją tego celu. Nowy projekt ustawy dotyczący wydatków obronnych w Stanach Zjednoczonych promuje stałą obecność amerykańskich wojsk nad Wisłą.

wojsko amerykańskie

Dr A. Skiba: W interesie Polski jest obecność sił amerykańskich, bo każdy żołnierz amerykański na polskiej ziemi to ostrzeżenie dla Rosji

Każdy żołnierz amerykański na polskiej ziemi to ostrzeżenie dla Rosji – wskazał dr Andrzej Skiba. Politolog dodał, że nasz kraj potrzebuje amerykańskiej obecności. Przedstawiciele Polski i USA zapewniają o utrzymaniu silnej obecności wojsk USA nad Wisłą. Podkreślają status Polski jako kluczowego sojusznika, a szczegóły rozmieszczenia sił amerykańskich w Europie mają być przedmiotem dalszych konsultacji z Polską.

Poseł do PE B. Rzońca dla „Naszego Dziennika”: Dla każdego rozsądnie myślącego Polaka oczywiste jest to, że im więcej żołnierzy amerykańskich będzie w Polsce, tym lepiej dla nas

To, czego nie wypada powiedzieć Friedrichowi Merzowi, usłyszymy z ust Donalda Tuska. Nasz premier jest takim wysłannikiem Friedricha Merza. Ta wypowiedź jest tego potwierdzeniem. W interesie naszej Ojczyzny jest to, aby stacjonowało u nas więcej wojsk amerykańskich. Jeśli dziś w Polsce stacjonuje ok. 10 tysięcy żołnierzy, a jest szansa zwiększania tej liczby do 15 tysięcy, byłoby to gigantyczne wzmocnienie naszego bezpieczeństwa. Tymczasem premier mówi coś zupełnie odwrotnego. Moim zdaniem takie twierdzenia świadczą też o braku wyobraźni. Powoływanie się na rzekomą solidarność europejską jest infantylne. Niewykluczone, że to też nieudolna próba tłumaczenia swoich decyzji i braku działań w zakresie starań o zwiększenie amerykańskiego kontyngentu. Przecież dla każdego rozsądnie myślącego Polaka oczywiste jest to, że im więcej żołnierzy amerykańskich będzie w Polsce, tym lepiej dla nas – mówił Bogdan Rzońca, poseł do Parlamentu Europejskiego z Prawa i Sprawiedliwości, w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”.