Wpisy

Ks. bp A. Okroj: Eucharystia jest fundamentem wszelkich relacji. To jest szkoła, w której spotykamy się ze źródłem relacji – z Jezusem Chrystusem

Kryzys relacji przejawia się w osłabieniu wzajemnego zaufania, w braku odpowiedzialności za dobro wspólne, w braku gotowości do troski o siebie nawzajem. To pokazuje nam, że trzeba dzisiaj cierpliwej pracy, by odbudować więzi społeczne, rodzinne, wspólnotowe, kościelne. Trzeba uczenia się odpowiedzialności za siebie nawzajem, za wspólnotę, za Kościół, za ojczyznę. Dlatego Rok Eucharystii, bo Eucharystia jest fundamentem wszelkich relacji. To jest szkoła, w której spotykamy się ze źródłem relacji – z Jezusem Chrystusem, który realnie jest obecny w Eucharystii i pragnie nas systematycznie gromadzić wokół stołu eucharystycznego – mówił ks. bp Arkadiusz Okroj, ordynariusz diecezji toruńskiej, w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja.