
W całej Polsce odbyły się obchody Dnia Flagi Narodowej oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą
Przeżywamy Dzień Flagi Narodowej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. W Warszawie odbyły się obchody z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.

Przeżywamy Dzień Flagi Narodowej oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą. W Warszawie odbyły się obchody z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy.

Na Placu Zamkowym w Warszawie uroczyście podniesiono flagę państwową na wieży zegarowej Zamku Królewskiego. W wydarzeniu – z udziałem asysty honorowej Wojska Polskiego – uczestniczył prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką.

Biuro Niepodległa zachęca, aby w Dniu Flagi połączyć się w wielką, biało-czerwoną rodzinę. Rzecznik biura Wioletta Łabuda przypomniała, że po raz szósty zainicjowano akcję #mojaflaga.

Szef MSZ, Radosław Sikorski, złożył życzenia z okazji Dnia Flagi RP, Dnia Polonii i Polaków poza granicami kraju oraz przypadającego w piątek Święta Konstytucji 3 maja. „Biało-czerwona łączy nas w te dni w sposób szczególny” – podkreślił minister spraw zagranicznych.
