Ektraklasa. Remisowo w Kielcach

Korona Kielce zremisowała 1:1 z Zawiszą Bydgoszcz w meczu 26. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Gospodarze ostatni kwadrans grali w dziesięciu po czerwonej kartce dla Siergieja Pyłypczuka.

To spotkanie miało duże znaczenie dla obu drużyn. Oba zespoły walczą o miejsce w pierwszej ósemce tabeli, które gwarantuje po 30 kolejkach możliwość gry o mistrzostwo Polski. W minimalnie lepszej sytuacji do tego meczu przystępowali bydgoszczanie, którzy wyprzedzali swoich dzisiejszych przeciwników o cztery punkty.

Nie minęło pierwszych 15 minut pojedynku, a kielczanie już prowadzili. W 13. minucie w zamieszaniu podbramkowym najsprytniej zachował się Radek Dejmek, który wepchnął piłkę do siatki przyjezdnych. W pierwszej połowie nie działo się już zbyt wiele, a najlepszą okazję do wyrównania miał Kamil Drygas, którego strzał obronił Zbigniew Małkowski.

Druga część gry zaczęła się od ataków gości. Szczęścia próbowali ponownie Drygas oraz Geworgian, ale dobrą dyspozycję w tym spotkaniu potwierdził Małkowski. W 74. minucie za brutalny faul wyleciał z boiska pomocnik Korony Pyłypczuk. Zespół z Kielc próbował obronić prowadzenie, ale wytrzymał tylko do 81. minuty. Wtedy to uderzeniem z dystansu wyrównał Sebastian Ziajka. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów.

Korona Kielce – Zawisza Bydgoszcz 1:1 (1:0)

Bramki: Radek Dejmek (13) – Sebastian Ziajka (81)

Składy:

Korona: Małkowski- Golański, Malarczyk, Dejmek, Sylwestrzak, Jovanović, Gołębiewski (Janota 80.), Sobolewski, Marković (Kiełb 55.), Pyłypczuk ( 74.), Stano ( Korzym 76.)

Zawisza: Kaczmarek- Ziajka, Nawotczyński, Strąk (Andre Micael 46.), Lewczuk, Drygas, Dudek, Wójcicki (Luis Carlos 77.), Masłowski, Geworgian, Vasconcelos