fot.jasnagora.com

Zakończyła się pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę

Na Jasnej Górze zakończyła się doroczna pielgrzymka Akcji Katolickiej. W tym roku towarzyszyło jej hasło „Z Maryją w obronie wiary”.  Centralnym punktem była Msza św. na jasnogórskim Szczycie.

Przed południem członkowie Akcji Katolickiej wysłuchali konferencji, w której wykład wygłosił m.in. dyrektor Radia Maryja, o. dr. Tadeusz Rydzyk CSsR. Przemówienie wygłosił także ks. Radosław Rychlik, asystent Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

W tym roku zebrani modlili się o poruszenie polskich sumień, mądrość dla rządzących oraz za kapłanów, o czym mówił w trakcie Apelu Jasnogórskiego ks. bp Mirosław Milewski, Krajowy Asystent Akcji Katolickiej.

– Przedstawiamy prośby o mądrość i roztropność dla rządzących, o ducha służby i nawrócenie duszpasterskie dla pasterzy Kościoła, o cierpliwość w życiu małżeńskim i rodzinnym. W szczególny sposób prosimy Maryjo o poruszenie polskich sumień, by były wrażliwe na wartości nazwane w nauczaniu Kościoła katolickiego nienegocjowanymi, które nie powinny być nigdy kwestionowane i podważane dla właściwego życia międzyludzkiego. Takimi wartościami są: ochrona życia człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci, szacunek dla małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety oraz prawo rodziców do wychowania dzieci w zakresie przekazu wartości moralnych – zaznaczył ks. bp Mirosław Milewski.

Ostatnim punktem dwudniowego pielgrzymowania na Jasną Górę był akt poświęcenia Akcji Katolickiej w Polsce Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

RIRM

drukuj