fot. twitter.com

Wspólnoty Ruchu Lednickiego: 10 marca módlmy się za papieża Franciszka

W szóstym rocznicę wyboru papieża Franciszka 10 marca zapraszamy do modlitewnego szturmu w jego intencji w ramach akcji „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego” – poinformował PAP kleryk Rafał Orzechowski ze Wspólnoty Ruchu Lednickiego „Lednica 2000”.

Kleryk Rafał Orzechowski wyjaśnił, że inicjatywa narodziła się po spotkaniu z papieżem Franciszkiem podczas modlitewnego czuwania w rzymskiej bazylice Santa Maria Maggiore w 2017 r.

„Kiedy papież wychodził z bazyliki, podszedł do mnie, a ja opowiedziałem mu krótko, czym zajmuje się nasza wspólnota. Wtedy papież powiedział: +Ja będę modlił się za ciebie, a ty módl się za mnie+” – wspomina Orzechowski.

Zaznaczył, że ten moment uważa za początek akcji „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”. Wyjaśnił, że wziąć w niej udział może każdy, kto tego dnia pomodli się indywidualnie lub w grupie w intencji papieża.

„Miejscem modlitwy może być kościół, szkoła, dom, a nawet park. Modlitwa wspólnotowa ma wielką moc” – ocenił Orzechowski.

Aby dołączyć do akcji, należy wypełnić formularz dostępny na stronie Ruchu Lednickiego:

„Nie ma znaczenia, w jakim ktoś jest wieku, jakie ma poglądy i co robi. Najważniejsze jest to, abyśmy 10 marca stworzyli żywy łańcuch modlitwy w intencji papieża” – zastrzegł.

Według Orzechowskiego data akcji nie jest przypadkowa – 13 marca przypada szósta rocznica konklawe, podczas którego wybrano papieża Franciszka.

„Jest to środa, ale naszą modlitwę rozpoczniemy już w niedzielę 10 marca, aby każdy mógł do niej dołączyć” – powiedział.

PAP/RIRM

drukuj