fot. facebook.com

Wraz z Adwentem rozpoczyna się akcja #Roraty

Wraz z rozpoczynającym się czasem Adwentu w mediach społecznościowych po raz kolejny będzie prowadzona akcja #Roraty. Polega ona na publikacji w internecie zdjęć, materiałów wideo i krótkich relacji z Mszy św. roratnich.

Chodzi o zachęcenie do uczestnictwa w Eucharystii i duchowego przeżycia przygotowań do Bożego Narodzenia – podkreśla rzecznik KEP ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

Z pomocą mediów internetowych możemy dotrzeć do milionów osób z przesłaniem Ewangelii i dzielić się radością naszej wiary. Zachęcam do publikowania w mediach społecznościowych krótkich wpisów z #Roraty. Wiara umacnia się, gdy jest przekazywana, także w internecie – akcentuje ks. prof. Paweł Rytel-Andrianik.

Rzecznik KEP wskazał, że księża biskupi zapraszają do duchowego przeżycia Adwentu, a tym samym do dobrego przygotowania się do Bożego Narodzenia. Podkreślają, że pomoże w tym m.in. uczestnictwo w roratach, rekolekcjach adwentowych i przedświąteczna spowiedź.

Ważne, żeby w tym czasie pamiętać o osobach ubogich, samotnych i wszystkich potrzebujących. To jest istotą Bożego Narodzenia – zaznaczył ks. Paweł Rytel-Andrianik.

RIRM

drukuj