PAP/EPA

Watykan: trwa XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów

W Watykanie trwa XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Spotkanie jest poświęcone młodzieży. Towarzyszy mu hasło „Młodzi ludzie, wiara i rozeznanie powołania”. Synod rozpoczęła wczoraj Eucharystia, której przewodniczył Ojciec św. Franciszek.

Na obrady przybyło ponad 260 księży. Polskę reprezentują m.in. ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski oraz ks. abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.

Ks. prof. Paweł Rytel Andrianik, rzecznik KEP, powiedział, że księża biskupi będą szukali drogi, którą można dotrzeć do współczesnej młodzieży.

– Młodzież, która była 50 lat temu i młodzież, która jest teraz, jest oczywiście tą samą młodzieżą, ma to samo DNA, ale są inne okoliczności. I dlatego w nowych okolicznościach trzeba szukać drogi, żeby dotrzeć do młodego człowieka. Ojciec św. na rozpoczęcie synodu powiedział podczas Mszy św., że liczy na ojców synodalnych. A ojcowie synodalni liczą na naszą modlitwę i o nią bardzo serdecznie proszą – mówił rzecznik KEP.

Owocem synodu ma być adhortacja Ojca św. Franciszka. W dokumencie znajdą się rozważania problemów, jakie podjęli księża biskupi. XV Zgromadzenie Ogólne Synodu zakończy się 28 października.

RIRM

drukuj