VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny

Pod hasłem „Wierzę w Ciebie, Jezu Chryste, Synu Boży” rozpoczyna się dziś VI Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Inicjatywa i tematyka nawiązuje do dwóch ważnych wydarzeń: roku Św. Pawła oraz Synodu Biskupów w Rzymie poświęconego Słowu Bożemu w życiu i misji Kościoła.

Wydarzenia te przypominają o fundamentalnym miejscu Pisma Świętego w codziennych działaniach duszpasterskich jako podstawowego narzędzia przepowiadania.

Tydzień Biblijny ma  również służyć propagowaniu wiedzy i kultury biblijnej, jako podstawy formacji chrześcijańskiej.

Każdy dzień ma swoją specyfikę określoną w Liturgii Słowa – mówi ks. prof. Henryk Witczyk, przewodniczący Dzieła Biblijnego Jana Pawła II.

– Poprzez medytację tekstów Liturgii Słowa, kręgi i konferencje biblijne, audycje radiowo-telewizyjne chcemy pokazać na czym polega: z jednej strony wielkość naszej wiary w Chrystusa jako Syna Bożego, a z drugiej strony, jakie błogosławieństwa z tej wiary w Jezusa jako Syna Bożego płyną dla każdego z wierzących. Równocześnie traktujemy Niedzielę Biblijną i Tydzień Biblijny jako wielki akt wdzięczności dla patrona dzieła biblijnego, a zarazem Papieża Pisma Świętego – tak bibliści polscy określili Jana Pawła II kilkanaście lat temu na sympozjum w Lublinie, na KUL-u – tłumaczy ks. prof. Henryk Witczyk.

Tydzień Biblijny zakończy się 10 maja. Zorganizowany jest przez Stowarzyszenie Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II.

Ks. prof. dr hab. Henryk Witczyk będzie gościem dzisiejszych Rozmów Niedokończonych w TV Trwam o godz. 18:15 oraz w Radiu Maryja o godz. 21.30. Temat audycji to: Jakie błogosławieństwa przynosi nam Jezus? Syn Boży?

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl