fot. twitter.com

Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

W obchodzonym dzisiaj Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy przed kościołami przeprowadzona zostanie zbiórka pieniężna do puszek. Datki będą przeznaczone na rzecz poszkodowanych w wyniku pożaru na greckiej wyspie Lesbos. Ofiarę będzie można złożyć po każdej Mszy Świętej.

Z apelem o przeprowadzenie zbiórki dla tysięcy uchodźców na greckiej wyspie Lesbos zwróciła się Rada Konferencji Episkopatu Polski ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek.

Jej przewodniczący ks. bp Krzysztof Zadarsko zaznaczył, że to może być nasz gest solidarności z ludźmi, którzy są tam pozbawieni nie tylko dachu nad głową.

– Prosimy, aby w polskich parafiach w Światowym Dniu Migranta i Uchodźcy, czyli dzisiaj, zebrać przy kościołach pieniądze, aby pospieszyć szczególnie na Lesbos, pospieszyć pogorzelcom, żebym można było ulżyć w ich losie. To jest możliwe do zrobienia. I bardzo bym prosił, aby ten apel nie zniknął, aby on był bardzo konkretnym głosem naszej solidarności z ludźmi, którzy w tamtych warunkach są pozbawieni już nie tylko dachu nad głową. Tam brakuje żywności, brakuje odzieży, ponieważ jak pogorzelcy uciekli i wszystko spłonęło, co do tej pory tam mieli. Teraz nie mają już prawie nic – wskazał ks. bp Krzysztof Zadarsko.

Środki zebrane w parafiach zostaną przesłane na konto Caritas Polska.

RIRM

drukuj