Spotkanie z Arturo Mari w Kodniu

W Niedzielę Palmową Kodeńskie Sanktuarium odwiedził niezwykły gość. Podczas wieczornego spotkania parafianie i pielgrzymi mogli wysłuchać świadectwa świętości Jana Pawła II, które złożył Arturo Mari – osobisty fotograf Jana Pawła II.

Przez 27 lat towarzyszył Ojcu Świętemu w Jego posłudze. Poruszające słowa świadectwa i wspomnień, przeplatane fotografiami Papieża Polaka, a także odcinki emitowanego w TVP 1 filmu „Metr od świętości”, wprowadzały zgromadzonych słuchaczy w zadumę i roniły łzy wzruszenia.

W spotkaniu uczestniczył Ordynariusz Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej – o. dr Ryszard Szmydki OMI, był również obecny senator RP Grzegorz Bierecki oraz producent serialu „Metr do świętości” i ambasador Zakonu Maltańskiego na Kubie – Przemysław Häuser. Sanktuarium Maryjne w Kodniu było jednym z nielicznych miejsc, jakie odwiedził osobisty fotograf Ojca Świętego Jana Pawła II, składając świadectwo świętości Papieża Polaka.

Kardynał Karol Wojtyła odwiedził Kodeń dwukrotnie – miało to miejsce w 1969 roku z okazji 150-lecia diecezji podlaskiej (siedleckiej) oraz w 1977 roku z okazji 50-lecia powrotu obrazu Matki Bożej Kodeńskiej z wygnania na Jasnej Górze. Jako Następca św. Piotra, Jan Paweł II, nawiązywał do swojej obecności w Kodniu, wielokrotnie powracał do lektury „Błogosławionej winy” Zofii Kossak-Szczuckiej. Kodeńskie Sanktuarium posiada relikwie Jana Pawła II oraz dary, które ofiarował Matce Bożej Kodeńskiej jako papież – kielich z pateną oraz ornat.

o. Paweł Gomulak OMI
rzecznik prasowy Sanktuarium Maryjnego w Kodniu

Galeria

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl