fot. pkwp.org

Rusza akcja modlitewna „Całym Sercem” o pokój na Bliskim Wschodzie

W Polsce rozpoczyna się dziś akcja modlitewna o pokój na Bliskim Wschodzie pod hasłem „Całym Sercem”. To odpowiedź na apel papieża Franciszka. Do włączenia się w modlitwę zachęcił Przewodniczący Episkopatu Polski, ks. abp Stanisław Gądecki.

Wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy, ks. abp  Stanisław Gądecki, zaproponował, aby modlitwa miała miejsce w każdy piątek czerwca o godz. 15.00.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przygotowało specjalne materiały duszpasterskie, które można wykorzystać w czasie modlitwy. Ponadto w internecie prowadzona będzie transmisja.

– Akcja modlitewna „Całym Sercem” rozpoczyna się w tym miesiącu. Będzie trwała w każdy piątek czerwca o godz. 15.00. Transmisja z modlitwy będzie dostępna na profilu Pomoc Kościołowi w Potrzebie na Facebooku oraz na naszym kanale YouTube – mówi Konrad Ciempka z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

W Libanie długotrwały kryzys ekonomiczny, skutki pandemii koronawirusa i wybuch w porcie w Bejrucie z  ubiegłego roku sprawiły, że w stolicy kraju ponad miliona osób nie stać na artykuły pierwszej potrzeby.

W Ziemi Świętej zbrojne starcia pomiędzy Izraelczykami a Palestyńczykami trwają z przerwami od 70 lat. Obecny konflikt kolejny już zabiera pokój i życie niewinnym ludziom.

 

RIRM

drukuj