fot. pixabay.com

Różaniec wokół Poznania – 25 marca modlitwa w intencji stolicy Wielkopolski

25 marca w Kościele obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu odbędzie się „Różaniec wokół Poznania”. Organizatorzy wydarzenia chcą w ten sposób pomodlić się w intencji stolicy Wielkopolski.

„Zapraszamy każdego, komu leży na sercu dobro naszego miasta, do włączenia się we wspólną modlitwę na różańcu w intencji Poznania. Zachęcamy do licznego udziału, z całą rodziną, z dziećmi, ze wspólnotą, z parafią, z przyjaciółmi, z sąsiadami” – zapraszają organizatorzy.

W sobotę, 25 marca, uczestnicy wydarzenia będą mogli wybrać jedną spośród czternastu tras, które są wytyczone wzdłuż granic Poznania. Następnie przejdą je, odmawiając różaniec. Będzie można to zrobić w dowolnym czasie między godziną 10.00 a 18.00. Trasy liczą od 4 do 7 km, a przejście jednej z nich do dwóch godzin.

Potrzebne informacje znajdują się na plakatach i w ulotkach dostępnych w poznańskich parafiach. Trasy oznaczone są na mapie Poznania cyframi od 1 do 14, poniżej mapy cyfry te wskazują nazwy ulic Poznania i miejscowości, przez które prowadzi trasa.

Różaniec wokół Poznania – 25 marca modlitwa w intencji stolicy Wielkopolski

Więcej szczegółów można przeczytać na stronie www.pokuta.com.pl. Można tam m.in. pobrać mapę wybranej przez siebie trasy oraz wypełnić „Formularz Zapisów”. Jeśli ktoś nie ma dostępu do internetu lub z innego powodu nie może się zapisać, jest zaproszony do spontanicznego uczestnictwa w wydarzeniu.

„Przejdźmy z ofiarną miłością wybrany odcinek drogi, modląc się na różańcu. Niech Tajemnice Różańcowe uczczą Maryję Niepokalaną w tym uroczystym dniu Zwiastowania i przez Jej możne wstawiennictwo uproszą pokój serca, wiarę, pojednanie i wiele łask bardzo potrzebnych wszystkim mieszkańcom Poznania!” – mówią organizatorzy.

radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl