Pielgrzymka z Suwałk do Ostrej Bramy przekroczyła granicę polsko-litewską

Pielgrzymi, którzy idą z Suwałk do Ostrej Bramy w Wilnie przekroczyli dziś granicę polsko-litewską. W 27. pielgrzymce bierze udział 800 osób z Polski i zagranicy. W tym roku przyświeca jej hasło „Idźcie i głoście”. Pątnicy pokonają około 260 km.

Ks. Jarosław Wąsowicz, organizator wydarzenia podkreśla, że przekroczeniu polsko-litewskiej granicy, co roku towarzyszą wielkie emocje.

– Przekroczyliśmy granicę z Litwą, tam zawsze jest taki wzruszający moment, kiedy witają nas przedstawiciele naszych rodaków ze swoimi proboszczami. […] Od kilku już lat pielgrzymi fundują okolicznym parafią figurki i kapliczki. Można powiedzieć, że idziemy już takim szlakiem Wspomożycielki. Na tej pielgrzymce też przekażemy dwie kolejne figurki, jedna z nich trafi do Polaków na Białorusi – zaznacza organizator.

Zwieńczeniem pielgrzymki będzie uroczyste nabożeństwo przed cudownym obrazem Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie. W programie przewidziano również zwiedzanie Wilna. Pątnicy do Suwałk wrócą 26 lipca.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl