PAP/EPA

Papież Franciszek: Polecam wstawiennictwu Najświętszej Dziewicy Maryi wszystkie matki, szczególnie te, które spodziewają się narodzin dziecka

Kiedy się modlimy, musimy być pokorni, aby nasze słowa były rzeczywiście modlitwą, a nie pustosłowiem, które Bóg odrzuca – mówił podczas dzisiejszej audiencji w Watykanie Ojciec Święty Franciszek. „Polecam wstawiennictwu Najświętszej Dziewicy Maryi wszystkie matki, szczególnie te, które spodziewają się narodzin dziecka” – dodał także Papież. 

W katechezie papież Franciszek podjął temat modlitwy. Jak mówił, w modlitwie to Bóg musi nas nawrócić, a nie my powinniśmy nawracać Boga. Dlatego, kiedy się modlimy, musimy być pokorni, aby nasze słowa były rzeczywiście modlitwą, a nie pustosłowiem, które Bóg odrzuca.

– Katechizm daje nam dobre podsumowanie tej kwestii. Przestrzega nas, że grozi nam, iż nie będziemy przeżywali autentycznego doświadczenia wiary, lecz że przekształcimy naszą relację z Bogiem w coś magicznego. Rzeczywiście, kiedy się modlimy, grozi nam, iż to nie my będziemy służyli Bogu, lecz że będziemy oczekiwali, aby On służył nam. Jest to zatem modlitwa, która zawsze żąda, która chce kierować wydarzeniami według naszego planu, która nie dopuszcza innych planów, niż nasze pragnienia – powiedział papież Franciszek.

Podczas audiencji nie zabrakło także słów pozdrowień w tym tych skierowanych do Polaków.

– Pozdrawiam serdecznie wszystkich Polaków. W przeżywanym obecnie miesiącu maju, w którym czcimy Najświętszą Dziewicę Maryję. Polecam Jej wstawiennictwu wszystkie matki, szczególnie te, które spodziewają się narodzin dziecka. Niech Boża Rodzicielka, otacza Swoją czułą opieką wszystkie kobiety i wyprasza dla nich u Swojego Syna potrzebne łaski i błogosławieństwo w życiu rodzinnym, macierzyńskim oraz zawodowym – podkreślił Ojciec Święty.

Papież zapewnił Polaków o swoim błogosławieństwie.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl