fot. https://pixabay.com/

Ojciec Święty otwiera drogę dla nowych świętych i błogosławionych

Papież Franciszek otworzył drogę do kanonizacji bł. Carla Acutisa, uznając cud, jaki się dokonał za jego wstawiennictwem. Na ołtarze ma zostać wyniesiony także polski kapłan, ks. Stanisław Kostka Streich.

Grono świętych i błogosławionych rozrasta się. Ojciec Świętych Franciszek zatwierdził kolejnych dziewięć dekretów dykasterii spraw kanonizacyjnych. Wśród nich znajduje się nazwisko bł. Carla Acutisa. Cud otwierający drogę do jego kanonizacji wydarzył się dwa lata po jego beatyfikacji w 2022 roku. Dotyczy to młodej Kostarykanki, której po poważnym urazie głowy – z medycznego punktu widzenia – groziła śmierć lub kalectwo. Modlitwa za wstawiennictwem bł. Carla Acuisa sprawiła, że dziewczyna jest dziś zdrowa i całkowicie sprawna. Radości z decyzji Ojca Świętego odnośnie do kanonizacji nie kryje mama błogosławionego.

– Bardzo się cieszymy z tej wiadomości. Uznanie cudu jest odpowiedzią na modlitwy wielu ludzi, którzy pragną uznania jego świętości. Widzimy w tym znak z nieba, który pozwoli mojemu synowi działać jeszcze bardziej skutecznie niż dotąd – powiedziała Antonia Salzano Acutis, mama bł. Carla Acutisa w wywiadzie dla Vatican News.

Na ołtarze ma zostać wyniesiony także polski kapłan urodzony w Bydgoszczy – ks. Stanisław Kostka Streich. Został on zamordowany z rąk komunisty w 1938 roku podczas sprawowania Eucharystii. Papież wyraził także zgodę na kanonizację męczenników z Damaszku, którzy ponieśli śmierć we franciszkańskim kościele w 1860 roku, odmawiając przejścia na islam.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl