fot. PAP/EPA

Ojciec Święty Franciszek zachęca nas do dobrego przeżycia Adwentu

„To czas łaski. Nie pozwólmy, aby przeminął jak dni z kalendarza” – apelował papież Franciszek.

„Adwent jest czasem łaski, by zdjąć nasze maski i stanąć w kolejce z pokornymi, uwolnić się od pychy i uważania się za samowystarczalnych, iść wyznać nasze grzechy i otrzymać boże przebaczenie, prosić o wybaczenie tych, których obraziliśmy” – przypominał wszystkim w czasie rozważań przed modlitwą Anioł Pański papież Franciszek.

Ojciec Święty podkreślał jednocześnie, że z Jezusem zawsze jest szansa, by zacząć od nowa.

– On na nas czeka i nigdy się nami nie nuży. Usłyszmy skierowane do nas wołanie miłości Jana, byśmy powrócili do Boga i nie pozwólmy, aby Adwent przeminął jak dni z kalendarza, bo to czas łaski dla nas – teraz, tutaj – zaapelował Ojciec Święty.

Polakom Papież dziękował za Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zebrane w niedzielę środki zostaną w większości przeznaczone na pomoc ludziom na Ukrainie. Papież Franciszek przypomniał także, że w czwartek obchodzona będzie uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jej wstawiennictwu zawierzamy naszą modlitwę o pokój, zwłaszcza dla udręczonego narodu ukraińskiego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl