fot. episkopat.pl

Niedziela Słowa Bożego

Obchodzimy dziś Niedzielę Słowa Bożego. Została ona ustanowiona w 2019 roku z inicjatywy Ojca Świętego Franciszka i jest obchodzona w trzecią niedzielę zwykłą. Celem jest zachęcenie chrześcijan do głębszego poznania Pisma Świętego.

W liście apostolskim ustanawiającym Niedzielę Słowa Bożego znalazła się zachęta do uroczystej intronizacji Biblii w kościołach, poświęcenia jeszcze większej uwagi głoszeniu Słowa oraz medytacji Pisma Świętego.

Materiały pomocnicze do celebracji przygotował zespół Dzieła Biblijnego św. Jana Pawła II w Polsce. Jego przewodniczący, ks. prof. Henryk Witczyk, podkreślił, że Słowo Boże zapisane w księgach Starego i Nowego Testamentu to wielki dar, jaki otrzymał Kościół.

– Za dar Słowa objawiającego prawdę winniśmy wznosić dziękczynienie i uwielbienie Tego, który do nas mówi, czyli Panu Bogu. Niedziela Słowa Bożego ma zasadniczy nurt uwielbienia Pana i dziękczynienia za dar Słowa objawiającego Jego działanie oraz miłość do wszystkich, bo Słowo Boże adresowane jest do każdego człowieka, którego Bóg stworzył i którego kocha – powiedział ks. prof. Henryk Witczyk.

W indywidualnym, jak i grupowym rozważaniu Pisma Świętego pomóc może też aplikacja „Dzieło Biblijne”. Zawiera naukowy komentarz do wszystkich czytań, łącznie z Psalmem.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl