Msza św. przebłagalna w Ostrożanach

W Sanktuarium Matki Bożej w Ostrożanach sprawowana dziś będzie Eucharystia i nabożeństwo przebłagalne za profanację i świętokradztwo, jakiego dokonano w tym miejscu. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz.

Ten świętokradczy akt, którego dokonano w Sanktuarium Matki Bożej w Ostrożanach  poruszył ordynariusza kościoła drohiczyńskiego ks. bp. Antoniego Dydycza, który łączy się w bólu z parafianami ostrożańskimi.

Ksiądz biskup wyraził również prośbę o modlitwę przebłagalną diecezjan i pielgrzymów, którzy przybywali do Ostrożan.

– To świętokradztwo jest dla nas wyzwaniem, które nie może zostać bez odpowiedzi. Dlatego zapraszam do Ostroży. O godz. 17.00 rozpoczną się modlitwy przebłagalne, będziemy również modlili się o nawrócenie wszystkich tych, którzy w tym roku nie skorzystali ze spowiedzi wielkanocnej. Niech nasze pielgrzymki do sanktuarium ukażą naszą wiarę i  dadzą świadectwo, że nie ugniemy się przed jakąkolwiek agresją. Tak jak od XX wieków tak i w tym Nowym Tysiącleciu Matka Boża zwycięży, bo zwycięża Chrystus Zmartwychwstały – zaznaczył ks. bp Antoni Pacyfik Dydycz.

W nocy z 24 na 25 marca w Sanktuarium Matki Bożej w Ostrożanach koło Drohiczyna  miało miejsce włamanie do tamtejszego kościoła. Złodzieje ukradli zabytkową sukienkę z łaskami słynącego obrazu Matki Bożej Ostrożańskiej oraz korony znajdujące się na głowach Jezusa i Maryi.

Z kościoła zginęło także kilka darów wotywnych. Ponadto uszkodzony został ołtarz i drzwi wejściowe.

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl