Milion Dzieci Modli się na Różańcu - fot. PKWP

„Milion dzieci modli się na różańcu” – szturm do nieba w intencji pokoju

18 października dzieci z całego świata ponownie chwycą za różańce. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaprasza najmłodszych do udziału w tegorocznej kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu”. Ruszyła już rejestracja chętnych.

Kampania „Milion dzieci modli się na różańcu” nawiązuje do słów św. Ojca Pio. Zakonnik stwierdził, że „kiedy milion dzieci odmawia różaniec, świat się zmienia”. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przypomina też, że w Fatimie Matka Boża prosiła dzieci, aby każdego dnia sięgały po różaniec, przez co mogą przynieść światu pokój.

„Sięgamy po modlitwę wtedy, gdy po ludzku nie widzimy już wyjścia” – zauważa ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej PKWP.

Przywołuje przykład Bliskiego Wschodu, gdzie „z parafii do parafii przekazywany był obraz Matki Bożej Bolesnej Pocieszycielki Syryjczyków”. Malwina Wyszyńska, która koordynuje w Polsce akcję „Milion dzieci modli się na różańcu”, zwraca uwagę na postawę dzieci z marca tego roku.

„Podjęliśmy wtedy specjalną edycję kampanii, by modlić się o pokój na Ukrainie” – wyjaśnia.

Obok różańca inicjatywa miała zachęcić najmłodszych do udziału w nabożeństwie pierwszych sobót miesiąca.

Teraz akcja „Milion dzieci modli się na różańcu” wraca w swojej tradycyjnej formie.

„Pomoc Kościołowi w Potrzebie chce pokazać dzieciom ogromną, ojcowską miłość Boga” – wyjaśnia ks. prof. Waldemar Cisło.

Na plakacie akcji pojawiły się dwie otwarte dłonie Pana Boga. Obejmują one całą kulę ziemską i podtrzymują ją wraz z dziećmi ze wszystkich kontynentów. Międzynarodowy prezydent PKWP ks. kard. Mauro Piacenza zaznacza, że „w obliczu wojen, prześladowań i chorób ludzie stawiają pytania o to, czy Pan Bóg naprawdę ma nad wszystkim kontrolę”, po czym sam na to pytanie odpowiada.

„Owszem, ma. Ale my również musimy sięgnąć po Jego wyciągnięte dłonie i przylgnąć do Niego. Bóg wyciągnął do nas rękę poprzez Maryję” – mówi duchowny.

Pomoc Kościołowi w Potrzebie zwraca uwagę, że ludzie na całym świecie doświadczają przemocy i nędzy, która jest skutkiem wojen i konfliktów.

„Serca Polaków są szczególnie otwarte na Ukrainę. Wykazaliśmy się wobec naszych sąsiadów ogromną wyobraźnią miłosierdzia, jakiej Europa nie widziała od dziesiątek lat” – podkreśla ks. prof. Waldemar Cisło z PKWP.

Kapłan zachęca, by w obliczu wojny, która toczy się za naszą wschodnią granicą, nie zapominać o potrzebujących w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

„Na modlitwie powierzajmy Bogu i Matce Najświętszej wszystkie miejsca, w których ludzie nie mogą żyć w pokoju” – zachęca dyrektor sekcji polskiej PKWP.

Do udziału w akcji „Milion dzieci modli się na różańcu” Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zachęca parafie, grupy modlitewne, przedszkola, szkoły i całe rodziny.

„W tym roku 17. edycja naszej kampanii. Po różańce sięgniemy 18 października” – mówi Malwina Wyszyńska, która wskazuje na ogromne zaangażowanie dzieci w Polsce.

„W ubiegłym roku modliło się z nami 75 tys. dzieci z Polski” – wyjaśnia.

Podkreśla też, że każdego roku w akcji udział brały dzieci z Ukrainy.

„Przed rokiem było to 35 tys. najmłodszych” – zaznacza.

Wielu z nich może przebywać w Polsce, która otworzyła swoje drzwi szeroko na potrzebujących. W samym systemie edukacji jest ok. 200 tys. dzieci ze Wschodu.

Symbolicznym miejscem, które ponownie stanie się sercem wielkiej modlitwy różańcowej dzieci, jest Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Poczucie wspólnoty ma zapewnić najmłodszym transmisja. W ten sposób ze swoimi rówieśnikami będą łączyć się dzieci przebywające w tym czasie w domach, wspólnie z rodzicami.

„18 października o godz. 9.00 modlitwa różańcowa tradycyjnie z Sanktuarium Narodowego Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem” – zapowiada Malwina Wyszyńska.

Chętni już teraz mogą zgłaszać swój udział poprzez specjalny formularz na [stronie internetowej wydarzenia].

 

Biuro Prasowe PKWP Polska/radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl