Koronka na Ulicach Miast Świata

Zespół „Iskra Bożego Miłosierdzia”, działający przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi, zaprasza do włączania się w inicjatywę modlitewną, jaką jest Koronka na Ulicach Miast Świata. Wspólna uliczna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego będzie miała miejsce 28 września o godz. 15.00.

Co roku w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika  św. s. Faustyny Kowalskiej, skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamienią się w miejsca modlitwy, by z koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego.

Zespół „Iskra Bożego Miłosierdzia” zaprasza wszystkich, nawet tych z najdalszych zakątków globu, by stanąć na ulicy, przed swoim domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem i połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

„Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników” – przekonują inicjatorzy akcji.

W tym roku modlitwie towarzyszyć będą intencje:

– Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie: „Kapłanom, którzy głosić będą wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą” (Dz. 1521).

– Za oddalenie pandemii koronawirusa i przestrzeganie przez wszystkich rządzących należnych praw i wolności obywatelskich.

– Za rządzących, aby sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra nas wszystkich.

– O pokój na Ukrainie i na całym świecie.

– O  powrót  uchodźców  do  ich  ojczystych krajów i  pomoc w odbudowie ich domów.

– Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Przedsięwzięciu błogosławi metropolita łódzki ks. abp Grzegorz Ryś.

Zespół „Iskra Bożego Miłosierdzia” jako koordynator modlitwy na całym świecie prosi o potwierdzenie uczestnictwa w inicjatywie. Organizatorzy w  danym  mieście  powinni  wcześniej  powiadomić  odpowiednie  organy  publiczne o planowanej  akcji. [więcej informacji]

 

Zespół „Iskra Bożego Miłosierdzia”/radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl